Küçük Odalar için Dekorasyon Önerileri

Küçük Odalar için Dekorasyon Önerileri

Küçük odaları dekore etmek çok sıkıntılı gibi görünse de aslında doğru dekorasyon önerilerini uyguladığınızda durum böyle değildir. Küçük odalar için dekorasyon önerileri çok çeşitlidir. Bu çeşitler odanın şekli, fiziki yapısı ve daha pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Odanız küçük diye bazı şeylerden feragat etmek zorunda değilsiniz. Doğru dekorasyon fikirleri ile hemen hemen dilediğiniz her şeyi odanıza yerleştirebilirsiniz.

Örneğin; odanızda sadece bir gardırop sığacak kadar yer varsa ve bu gardırobu odaya yerleştirdiğinizde yatağınızı koyacak yer kalmıyorsa gardırobun üzerini ranza gibi uygun şekilde yaptırarak üst kısmı yatak, alt kısmı dolap olarak kullanabilirsiniz.

Eğer bu soruna çözüm bulduktan sonra bir de çalışma masası istiyorum fakat odaya gardırop koyduktan sonra başka bir eşya koyacak hiç yer yok diyorsanız gardırobu duvardan duvara ve üstünü ranza yatak gibi kullanabileceğiniz şekilde yaptırdıktan sonra gardırop üstünün bir kısmına yatak yaptırıp, ayak ucu tarafından da biraz boşluk bırakıp buraya alçak, oturarak işlerinizi yapabileceğiniz küçük bir masa yaptırabilirsiniz.

Odanızda bir dolap bir de yatak koyacak kadar yer var ancak çekmece ve şifonyer gibi eşyaları koyacağınız bir yer yoksa ve sizin bu tip eşyalar da kullanmanız gerekiyorsa yatağınızın altına ve duvarlara çekmeceler yaptırabilirsiniz. Eğer odanız tavan arasında ise tavan arası çıkıntısının altını dolap olarak kullanıp yatağınızı pencereye bakacak şekilde koyabilirsiniz. Pencerenin önündeki kısmı da duvardan duvara bir masa haline getirip çalışma masası olarak kullanmanız çok hoş olacaktır.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Odanızda sadece bir yatak koyabilecek yer varsa ve siz bir de çalışma masasına ihtiyaç duyuyorsanız. Yatağınızın başı ile birleşip kapanabilen bir masa yaptırıp açtığınızda masayı yatağınızın üzerinde oturarak kullanabilirsiniz. Küçük odalar için dekorasyon fikirleri denildiğinde akla gelenlerden bir diğeri de kaldırıldığında duvar ile birleşen, açılır kapanır yatak mekanizmalarıdır. Bunlardan kullanarak alandan çok büyük tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca sadece dolaplarınızı değil, çalışma masanızı da ranza sistemiyle yaptırdığınız yatağınızın altına yaptırarak bu bölgeyi hem çalışma masası hem de kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ