Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mobilyalar; üzerinde ömrümüzü geçirdiğimiz, yaşamı sürdürdüğümüz eşyalardır. Bu sebeple alınan mobilyaların kaliteli olması çok önemlidir. Bunun yanında mobilya fiyatları pek çok aileyi zora sokacak derecede yüksek olduğundan, yaklaşık on yılda bir mobilya değişikliğine gidilebilir. Kalitesiz mobilya alıp bel, sırt ağrıları yaşamamak ve kısa sürede hasara uğrayıp bozulacağından yeni masraflara girmemek için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Avantgarde mobilya seçimleri ile ilgili bir diğer konumuzda sizlere bazı önemli hususlardan bahsetmiştik, şimdi gelelim seçiminizi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine.

Kullanışlı, Sağlıklı ve Sağlam Mobilyalar Seçmek

Mağazada çok güzel görünen bir mobilya eve getirilip kullanıldığında çok da memnun kalınmayabilir. Mobilyanın evdeki kullanım amacına uygun olması gerekir. Örneğin yıllarca üzerinde oturulacak, yatılacak koltuğun insan anatomisine uygun yumuşaklıkta olması gerekir. Bir dolap alınacaksa içine konulacak malzemeler düşünülmeli ona göre seçim yapılmalıdır. Ayrıca uzun süre kullanıma dayanıp dayanamayacağına karar verilebilmesi için üretildiği malzeme ve özellikle hareketli parçaları kontrol edilmelidir.

Diğer Mobilyalarla Uyumuna Dikkat Etmek

Alınacak mobilyanın güzelliği kadar kullanılacağı ortamlardaki diğer mobilyalarla uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. Renk, biçim ve yapı olarak diğer mobilyalarla uyumlu olanlar tercih edildiğinde daha uzun süreli ve gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Üretildiği Malzemeyi Bilmek

Mobilyanın hangi malzemeden üretildiğini bilmek, fiyatını bilmekten çok daha önemlidir. Zira dayanıksız bir malzemeden üretilen mobilya birkaç yıl içinde kullanılamaz hale geleceğinden, yeniden mobilyaları değiştirmek gerekebilir. Ayrıca bakteri üretmeyen, kapalı ortamda sağlıksız oluşumlara ortam hazırlamayan malzemeden üretilen mobilyalar ailenin genel sağlığı açısından da önem taşımaktadır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)