Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar

Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar

İnsan vücudunda erimeyen yağ kütleleri için lazer işlemleri uygulanır. Spor ve diyetle bir türlü eritilemeyen fazlalık yağların aldırılma işlemleri yapılır. Yağ aldırma denildiğinde son dönemde adını sıkça duymuş olduğumuz yöntemler bulunuyor.

Bu yöntemler liposuction ve bir diğer lazer yağ aldırma işlemlerinden olan lipoliz olduğunu söyleyebiliriz. Her ikisi her ne kadar aynı görevi yerine getiren işlemler olsa da aralarında ayrılan bazı farklar bulunuyor.

Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer lipoliz ve liposuction arasında bazı farklar bulunuyor. Bu farkların neler olduğunu sıraladığımız zaman;

  • Lazer lipoliz ile yap parçalama yapılırken liposuction ise yağ aldırma işlemidir.
  • Lipolize başvurulduğu zaman yalnızca tek bir seans yeterlidir. Tek bir seansla yağ parçalama işlemi yapılarak vücuttaki fazlalık olan yağların atılması sağlanır.
  • Liposuction ise lipoliz işlemine oranla birkaç seansla yapılan yöntemdir.
  • Lipoliz işlemleri kişiye acı ve ağrı gibi istenmeyecek hissiyatlar vermez. İşlem sonrasında da bir ağrı hissedilmemesini sağlar. Liposuction işlemlerinde ise birkaç gün acı hissi duyulabilir ve dikkatli olunması gerekir.
  • Korse kullanımı lipoliz yöntemi ile 5 gün yeterli olurken diğer yöntemde 4 haftaya kadar kullanılması gerekir.

Liposuction İle Lipoliz Mi Olunmalıdır?

Yağ sorunu hiç istenmeyen konuların başında geliyor. Fiziksel ve aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için fazlalık olan yağlardan mümkün olduğunca kurtulması şart hale geliyor. Burada hangi işlemlere başvuracağı kişinin tamamen kendi inisiyatifine kalmış bir durumdur. Fakat kararsız kalırsanız bu konuyu uzman doktorunuzla konuşmanız gerekebilir.

Liposuction İle Lipoliz Yöntemi Nasıl Yapılıyor?

Liposuction yöntemine başvurulduğu zaman yağ dokuları komple dışarıya alınır. Yağ dokularının alınması içinde vakumlama sistemine başvurulur. Negatif basınçla yapılan vakumlama sayesinde yağ dokularının dışarıya atılması sağlanır. Lipoliz işlemiyle ise yağ dokuları eritilerek parçalanması sağlanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ