Kova Burcu Erkeklerinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Kova Burcu Erkeklerinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Tüm burçlar arasında uyumsuz bir burç olarak dikkatleri üzerine çeken kova; özgünlüğün ve deneyselliğin burcudur. Bazı zamanlardaki uçuk düşünceleri olsa da ayaklarını her zaman yere sağlam bir şekilde basarlar. Onlara göre özgürlük hayatın kuralıdır. Özgürlük olmadığı zaman hiçbir şeyin gerçekleşemeyeceğine inanırlar.

Kova Erkeğinin Kişisel Özellikleri

Kova erkeklerine yaklaşmak her zaman kolay değildir, çünkü dostça bir tavır sergileseler de hiçbir zaman araya mesafe koymayı da ihmal etmezler. Özgürlüğe fazlasıyla önem verirler, kendilerini bir duruma bağlayan şeylerden hemen kurtulmak isterler. Bu nedenle yakın ilişkilerde sorun yaşamaları da doğaldır. Aile yaşamı onlara göre değildir, çünkü eve bağlanmak yerine yeni bir şeyler keşfetmek ve toplumsal kuralların etkisinden bir an önce kurtulmak isterler. Bazı ilkeleri bu sebeplerden dolayı sonuna dek savunurlar.

Kova Erkeğinin Olumlu Özellikleri

Kova erkeğinin sahip olduğu olumlu özellikler şunlardır:

  • Her zaman pozitif ve kibardır.
  • Bulunduğu ortamlarda her daim farklı fikirleriyle ayırt edilebilirler.
  • Kova erkeği kurmuş olduğu aileye oldukça düşkündür
  • Yardımsever bir karakterleri vardır.
  • Oldukça çekicidir.
  • Mantığıyla hareket ederler.

Tüm bu özellikler kova erkeğinde toplanmış olan olumlu özelliklerdir.

Kova Erkeğinin Olumsuz Özellikleri

Kova erkeğinde olumsuz olarak görülen özellikler şunlardır:

  • Kova erkeğinin kendine olan güveni onu çoğu durumlarda ukala yapar. Haddini aşmaya meyilli olan bir burçtur.
  • İleri düzeyde marjinaldir.
  • Genel olarak davranışlarında duygu gözlenmez.

Tüm bu özellikleri de kova erkeğini oldukça itici bir burç haline getirir.

Aşık Bir Kova Erkeği Nasıldır?

Kova burcu sevgiliniz ya da eşiniz varsa onu sosyal çevresiyle paylaşmaya hazır olmalısınız. Çünkü çevresinde aynı görüşleri paylaştığı dostları ve sosyal olan grupları vardır. Yalnızca benim olsun ya da baş başa kalalım gibi düşüncelerden hemen vazgeçmelisiniz.

Kova burcu erkeği başka bir kişinin haklı olduğunu düşünüyorsa, sizi asla savunmaz. Buna karşın hümanisttir, duygularını göstermiyor olsa da aslında sizi korur ve görünmez bir el olarak hep yanınızdadır. Günün sonunda ise onda yanlış davranışlar görmezsiniz. Karşısındaki kişiyi zamanın ötesine veya çok ileriye taşımaya çalışır, fikirleriyle umut verir, aydınlatmayı ister. Özgürlüğünü asla kısıtlamaya çalışmayın; çünkü o zaman gerçekten çok kırıcı olabilir.

Aşkın arkasında çok büyük tehlikeler var olduğuna inanır, aşksız olan bir dünyada az bir karmaşanın olacağını düşünürler. İşin garibi ise kızdıkları tiplerdeki kadınlara aşık olurlar, kendilerini sevenleri asla görmezler. Mutsuz olduklarında da mızmızlanıp hep kendilerini suçlarlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ