Muğla’da Haftasonu Kamp Yapılabilecek Yerler

Muğla’da Haftasonu Kamp Yapılabilecek Yerler

Yeşil doğası ve mavi suyu ile Türkiye’nin yaz aylarında en çok misafir ağırlayan şehirlerinden bir tanesi olarak bilinen Muğla’da yapılabilecek etkinlikler arasında kamp yer almaktadır. Özellikle hafta sonu şehir içerisindeki gürültüden kaçmak ve doğaya sığınmak isteyen kişiler için Muğla’da haftasonu kamp yapılabilecek yerler listesi içerisinde birbirinden güzel mekanlar bulunur. Muğla’nın tertemiz doğası ile başbaşa kalmak isteyen kişiler için bu kamp alanlarından biri tercih edilebilir.

Kabak Koyu

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Kabak Koyu, özellikle gençler tarafından sıklıkla tercih edilen kamp alanlarından bir tanesi. Misafirlerin bu koy içerisinde kamp yapabilecekleri bir alanın bulunmasının yanı sıra orman içerisinde çadır da kurulabilmektedir. Kabak Koyu, bir vadinin içerisinde yer aldığından dolayı belirli bir noktaya kadar araba ile ulaşım sağlanabilmesi, daha sonrasında ise yürüyerek kamp alanına erişim sağlanabilmesi mümkün olur. Bu nedenle koy genellikle gençler tarafından tercih edilir.

Katrancı Koyu

Muğla’nın Fethiye karayolu üzerinde bulunan bir kamp alanı olarak Katrancı Koyu, Katrancı Tabiat Parkı’nın içerisinde yer almaktadır. Deniz ve doğa ile iç içe olma imkanını misafirlerine sunan bu koy, içerisinde bulunan kamp alanı ile birlikte hizmet vermektedir. Özellikle festival zamanlarında tercih edilen bu koyda kamp yapmak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırmaları tavsiye edilir. Uzun tatil dönemlerinde de sıklıkla tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

Akyaka

Muğla’nın Akyaka ilçesine bağlı olan ve Akyaka Orman Kampı ile Gökova’nın yanı sıra Azmak Nehri’nin kenarında doğa ile iç içe şekilde kamp yapılabilmesine olanak tanıyan bu mekan ilk defa kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun. Kamp severler için düzenlenmiş olan birbirinden alternatif konaklama alanları ile beraber orman içerisinde çadır kurulmasına da olanak tanınmış durumda. Çadırı olmayan kişiler için içeride yer alan tesisten çadır temini yapabilmek mümkün olmaktadır. Akyaka’nın sineklerinin meşhur olduğunu bilmeyen kişiler için de sinek kovucu sprey ile bu kamp alanına gidilmesi tavsiye edilir. Muğla şehrinde yer alan kamp alanları içerisinde doğa manzarası en çok sevilen yerlerden biridir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)