İstanbul Anadolu Yakasında Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

İstanbul Anadolu Yakasında Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

İstanbul Türkiye’nin en önemli metropol şehridir. Yalnızca Türkiye’de değil coğrafi konumu ve diğer özellikleri nedeniyle dünya çapında da sayılı metropoller arasında büyük öneme sahiptir. Bu denli önemli bir kent olan İstanbul’a her yıl yerli ve yabancı turistler akın ediyor. Kimi zaman farklı bir şehir görme arzusu kimi zaman da alışveriş yapmak amacıyla bu ziyaretler gerçekleşiyor. Tarihi çarşılar, alışveriş merkezleri ve çeşitli kültürel zenginlikleriyle müşterilerine farklı bir deneyim yaşama zevkini veriyor. İstanbul’un Avrupa yakasında olduğu gibi Anadolu yakasında da ucuz alışveriş yapabileceğiniz mekanlar yer alıyor.

Kadıköy Salı Pazarı

İstanbul’un Anadolu yakasında uygun fiyata alışveriş yapabileceğiniz pek çok mekan vardır. Bunlardan birisi de Kadıköy’de kurulan salı pazarıdır. Kadıköy halkı ve diğer birçok kesim tarafından bilinen bu pazar, Salı ve Cuma günleri olmak üzere haftada iki kez kuruluyor. Büyük, küçük demeden yediden, yetmişe hitap eden eşsiz bir pazardır. Cuma günü kurulan pazarda terzi ve kumaş malzemeleri satılırken, salı günleri ise en fazla giyim çeşitleri tercih ediliyor. İhtişamlı takılar, trend çantalar, moda kıyafetler ve arzu ettiğiniz birçok ürünü bu pazarda bulabilirsiniz.

Beyoğlu İş Merkezi

İstanbul nasıl Türkiye’nin alışveriş merkezlerinden biriyse, Beyoğlu da İstanbul’un en önemli alışveriş merkezlerinden birisi denilebilir. Eğer uygun fiyata alışveriş yapmak istiyorsanız doğru adresiniz kesinlikle Beyoğlu İş Merkezi olmalıdır. Çünkü burada son derece uygun ücrete elbise ürünleri bularak satın alabilirsiniz. Beyoğlu’nda keyifli bir alışveriş geçirmek istiyorsanız yoğun İstanbul trafiğine kapılmamak için günün erken vakitlerinde buraya uğramanız doğru bir tercih olur. Ayrıca Beyoğlu’nda Mango, Koton ve Zara gibi ünlü markaları uygun fiyatlara bulmanız mümkündür.

Terkos Pasajı

Beyoğlu Taksim semtinde uygun fiyata alışveriş yapabileceğiniz bir diğer mekan ise Terkos pasajı’dır. İstiklal Caddesinde, ara sokakta yer alan bu pasaj, Fashion Republic ve paşabahçe mağazası arasında olan Terkoz Çımazı sokağında yer alıyor. Bu mekanda da oldukça ucuz tshirtler, elbiseler ve pantolonlar bulunuyor. Buradan bütçenize uygun olan ürünleri dilediğiniz kadar alabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakasının Alışveriş Merkezleri

İstanbul’un en bilinen alışveriş merkezileri arasında Capıtol bulunuyor. Misafirlerinin çeşitli ihtiyaçlarına karşılık veren ve sosyal sorumluluk projeleriyle dikkatleri üzerine çeken bu alışveriş merkezi Üsküdar Altunizede de yer alıyor. Bir diğer alışveriş merkezi ise Tepe Nautilus’dur. Bu alışveriş merkezi Kadıköy halkının açıldığı günden beri sıklıkla tercih ettiği alışveriş merkezleri arasındadır. Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında gece 22:00’a kadar açıktır. 2002 yılından bu yana işletilen bu alışveriş merkezi de alışveriş için uygun merkezlerdendir. Ayrıca müşterilerine ücretsiz olarak servis hizmeti de sağlıyor. Eğer Anadolu yakasında iseniz tercih edilmesi gereken alışveriş merkezlerinden birisi de Meydan AVM’dir. Meydan alışveriş merkezini diğer alışveriş merkezlerinden farklı kılan özelliği açık havada meydanda kurulmuş olmasıdır. Burada tüm mağazalar yan yanadır ve yemek alanları belli bir bölgede toplanmıştır. Oldukça konforlu ve uygun konumlu sinema salonu da mevcuttur. Meydanın tam ortasında ise çocuğunuz için eğlence alanı bulunuyor.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)