Koltuk Altı Kararması Neden Olur Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Neden Olur Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması kişilerde en çok rastlanan şikayetler arasında yer almaktadır. Hemen hemen her insanda oluşan bu kararmalar oldukça can sıkıcı olabiliyor. Kişinin cilt tipi veya sağlık sorunlarından dolayı koltuk altında kararmalar meydana geliyor. Koltuk altı kararmasına neden olan sebebi öğrenip o yöntem ile ilerlemelisiniz.

Koltuk Altı Kararması Nedenleri Nelerdir?

Koltuk altı tüylerinin temizlenmesinde birçok yöntem vardır. Bunlar, jilet, epilasyon aleti, ağda ve tüy dökücü kremler gibi temizleme yöntemleridir. Bu yapılan temizleme işlemi sonrasında koltuk altında oluşan hassasiyet kararmalara neden olmaktadır. Hamile olan kişilerde menopoza girenlerde oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bunların yanı sıra tercih edinilen dar kıyafetlerde koltuk altında tahrişe neden olarak kararmalara sebebiyet verebilir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Önlenir?

Koltuk altı kararmasını önlemek kişilere göre değişebilmektedir. Sağlık nedenleri ile kararan koltuk altına yalnızca doktor müdahale etmelidir. Bu neden ile değilse kararma sebebiniz evde kendiniz alacağınız önlemler ile kararmanın önüne geçebilirsiniz. Öncelikle kararmaya neden olan sebebi bulmalısınız ve bu doğrultuda ilerlemelisiniz.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Beyazlar?

Koltuk altı kararmalarını geçirmek için hem doğal hemde kozmetik ürünler mevcuttur. Koltuk altı kararmasına çözüm olarak siz hangi yöntemi seçmek isterseniz o doğrultuda ilerlemelisiniz. İster evde ister kozmetik olan ürünlerden yardım alarak beyazlatma işlemini yapabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Yöntem Nelerdir?

Koltuk altı kararması bitkisel çözüm

Koltuk altı kararması her insanda olabilen bir sorundur. Eğer sağlık nedenlerinden dolayı kararma değil ise evde yapacağınız bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Bunlar şöyledir:

Limon: Cilt beyazlatma konusunda en etkili doğal beyazlatıcı olarak bilinir.

Patates: Dilimleyip koltuk altına koyacağınız patates koltuk altı kararmasını engeller.

Karbonat: Su ile karıştırılıp koltuk altına her gün sürerek koltuk altı kararmasından kurtulabilirsiniz.

Bu yöntemler sayesinde koltuk altı kararmasından kurtulmanız mümkündür.

Koltuk Altı Kararmasına En Hızlı Yöntem Nedir?

Koltuk altı kararmasından hemen kurtulmak istiyorsanız lazer ve bir takım peeling işlemleri bulunmaktadır. Yapmanız gereken bir doktora başvurmak ve şikayetiniz doğrultusunda yol izlemeniz en doğrusu olacaktır. Her insanın cilt tipi farklı olduğu için yapacağınız işlemden önce mutlaka bir uzmana muayene olmanızdır. Yapılan muayene sonrasında cilt tipinize hangi tedavi daha hızlı yanıt verecek ise ona başlamalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ni̇lay dedi ki:

    Merhaba, makaleniz gerçekten ilgi çekiciydi. Koltuk altı kararmasının nedenlerini öğrenmek benim için çok faydalı oldu. Bununla birlikte, cilt tipine bağlı olarak etkili olan doğal çözüm önerileri hakkında daha fazla bilgi paylaşmanızı dilerim. Teşekkürler!

BİR YORUM YAZ