Doğal ve Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Doğal ve Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı ve iyi bir yaşam için beslenme düzeni, hareketli bir yaşam tarzı ve tabi ki formda kalmak önemlidir. Ancak bu hedeflerin yerine getirilmesinde ideal kiloya ulaşma amacı ön sıralarda yer almaktadır. Bunun için ise hızlı değil sağlıklı zayıflama yöntemleri uygulanmalıdır.

Birkaç yıl öncesine kadar şok diyetler, hızlı kilo vermeye yönelik sınırlandırılmış beslenme biçimleri ya da yardımcı ilaç, kapsül benzeri uygulamalar sağlıklı kilo verme düşüncesinin aksine oldukça popülerdi. Her ne kadar bu tarz yöntemler kısa vadeli bir kilo kaybına neden olsa da uzun vadede sağlık açısından bazı sorunların meydana gelmesine, verilenden çok daha fazla kilo alınmasına neden olabilmekteydi. İşte bu durum, bireylerin kendi sağlık prensiplerine daha uygun beslenme tarzına geçiş yapmalarına ve sağlıklı zayıflama yöntemleri hakkında daha çok bilgi sahibi olmalarına zemin hazırlamıştır.

Doğal ve Sağlıklı Zayıflamanın Püf Noktaları

Yaklaşık son on yıldır, işlenmiş gıdaların ve fast-food tarzı beslenmenin zararlarına ilişkin yapılan bilimsel yayınlar bunu kanıtlar niteliktedir. Bir gün içerisinde vücudunuz için gereğinden fazla yağ alımı, hareketsiz bir yaşam tarzı doğal olarak ideal kilonun üzerine çıkılması sonucunu meydana getirmektedir. Ancak beslenme düzeninde yapılacak ufak değişiklikler ve dengeli bir beslenme rutini, oldukça kısa zamanda hem sağlığınızı kuvvetlendirecek hem de fazla kilolardan kurtulmayı sağlayacaktır.

Sağlıklı zayıflamak için hangi besinlerden uzak durmalıyım?

 • Kimyasal şeker içeren ürünler,
 • Bisküvi, hazır kek, çikolata, gofret ya da cips gibi paketli ve junk-food denilen ürünler,
 • Hamur işleri,
 • İşlenmiş şarküteri ürünleri gibi gıda çeşitlerinden olabildiğince uzak durmak gereklidir.

Doğal İçerikli Beslenme Nasıl Olur?

Doğal ve sağlıklı biçimde zayıflamak için damak zevkinden vazgeçmeye gerek yoktur. Ancak yukarıda sıralanan bazı ürün gruplarını sağlıklı alternatifler ile yer değiştirdiğinizde elde edeceğiniz sonuçlar gerçekten muazzam olacaktır. Örneğin beyaz un ve margarin ile yapılan kek, poğaça, börek gibi unlu mamülleri tam buğday unu, çavdar unu ya da yulaf unu ile değiştirerek, şekeri de pekmez ya da bal ile değiştirebilirsiniz. Bunlar kısaca kompleks karbonhidratlar olarak değerlendirilebilir.

Hamur işlerindeki benzer durum kahvaltılık olarak tüketilen gıda ürünleri için de geçerlidir. Kahvaltı porsiyonlarına bolca yeşillik ve yağ yakımını hızlandıracak olan zerdeçal, karabiber, pul biber ve limon, sirke gibi ürünleri eklediğinizde ise yemek yerken aslında yağ yakımına başlamış olursunuz. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında uzman diyetisyenlerin de bireylere en çok tavsiye ettiği bu yöntem oldukça kısa süre içinde kilo verilmesine, yağ yakılmasına ve vücut dengesine kavuşmayı sağlamaktadır.

Çaylar ve Baharatlar ile Zayıflama Yöntemleri

Kilo verme düzeni için beslenmenin dengeli ve doğal içerikli ürünlerin önemi oldukça büyüktür. Kilo kaybı sürecinde hedeflenen olabildiğince ideal yağ ve kas oranına sahip olmak ve bununla beraber de ödem tutmamak hedeflenmektedir. Bu nedenle baharat ve bitki çayı tüketimi, sağlıklı kilo verme hedefinde olan kişiler için son derece önemlidir. Kilo verme sürecinde rahatlıkla kullanılabilecek ve oldukça etkili bitki çayları ve baharatlar ise;

 • Biberiye çayı,
 • Yeşil çay,
 • Kuşburnu,
 • Keten Tohumu,
 • Chia Tohumu,
 • Kök baharatlar,
 • Zerdeçal, zencefil, pul biber gibi baharatlardır.

Bahse konu olan bu baharatlar ve bitki çayları temelde vücuttaki yağ oranının azalmasına ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda vücudun bağışıklığının güçlenmesi için de oldukça faydalıdır. Bu baharat ve bitki çaylarının tüketilmesi ile hem sağlıklı bir şekilde kilo verilebilmekte hem de vücudun iyilik hali korunabilmektedir.

Abrahamson Metodu İle Sağlıklı Zayıflamak

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak öncelikle sağlıklı beslenmenin ve sağlıklı yaşamanın bir sonucudur. Abrahamson metodu ile sağlıksız alışkanlıklarınızdan kolayca vazgeçebilirisiniz. Abrahamson metoduyla tek seansta yemeden duramadığınız şekerli ve zararlı gıdaları hayatınızdan çıkartmak mümkün. Bu metot bioenerji uygulayan uzmanlar tarafından yapılabilmektedir. Şeker, basit karbonhidrat ve glutenli gıdaları yeme arzunuz ortadan kalkmaktadır. Türkiye’de bu yöntemi sadece uygulamaktadır.

Sağlıklı ve kalıcı kilo verme diyeti, sağlıklı beslenme alışkanlığı ile kazanılır.

Tüm bu yazıda bir çok sağlıklı besin ve yöntemden bahsettik. Ancak sağlıklı zayıflamak için bunların kişiye özel miktarlarda ve oranlarda tüketilmesi esastır. Bunun için Be Positive uzmanlarından destek almanızı öneriyoruz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)