Liposuction – Liposakşın ile Yağ Aldırma Hakkında Bilgiler

Liposuction – Liposakşın ile Yağ Aldırma Hakkında Bilgiler

Yetişkin bir insanda bulunan yağ hücresi sayısı sabittir. Kilo artışı olarak adlandırılan aslında yağ hücrelerinin genişlemesidir.  Diyetisyen yardımıyla fazla kilolarından kurtulabilen kişiler olduğu gibi kurtulamayanlar da bulunmaktadır. Biriken yağlardan kurtulmak isteyenlerin başvurduğu yollardan biri de liposakşındır. Liposuction (Liposakşın), vücutta bulunan fazla yağların ameliyat yoluyla alınmasına verilen isimdir. Aslında hakkında bilinen birçok şey yanlıştır. Zayıflama ameliyatı olarak bilinen bu işlem, gerçekte vücut düzeltme ameliyatıdır. Ve bu işlemle vücutta sabit olan yağ hücreleri azaltılır.

Liposuction – Liposakşın Ameliyatı

Ameliyat, doktorunuz ve anestezi uzmanınızın gözetimi altında hastanede yapılmaktadır. Başka şekillerde yapılması tekliflerini muhakkak reddediniz. Bölgesel bir yağ alımı söz konusu olacaksa lokal anestezi yapılır. Ameliyat saatleri alınacak bölgelere göre değişiklik göstermektedir. En fazla 6 saat sürebilir. Dikiş konusunda ise endişe taşınmamalıdır. Çünkü genellikle dikiş konulmaz. Ameliyat büyük çaplı ise doktorunuz bir gün gözetim altında tutmak isteyebilir. Aksi halde aynı gün evinize dönebilmeniz mümkün. Eve döndükten sonra ağrılar başlayabilir ancak bunlar şiddeti yüksek ağrılar değildir.  Alınan bölgeye özel pansumanlar yapılır.  En fazla 8 hafta korse giyilmesi gerekebilir. Ameliyattan geriye iz kalmayacaktır.

Liposuction – Liposakşının Uygulandığı Alanlar

Bölgesel yağ problemi vücudun hemen her yerinde kendini gösterebilir. Buna bağlı olarak hastalar, bölgesel liposakşına başvurabilirler. Ancak çoğunlukla kollar, karın, kalça ve çene altı vakumlamaları yapılmaktadır. Bununla beraber başvurduğunuz bölge için doktorunuz doğru şekilde yönlendirecektir.

Liposuction – Liposakşın Yararları ve Riskleri

Vücudun yağlardan kurtulması için yapılan bir işlem olan liposakşın, kontur düzeltmesidir. Taşınan risklerden ilki vücutta kontur düzensizliğinin oluşmasıdır. Bununla beraber yanlış işlem yapılması durumunda, hastanın fiziksel görünümünde sorunlar oluşabilir. Liposakşının en temel riski sinir hasarının oluşmasıdır. Bahsi geçen riskler elbette doktorun ve ameliyatın başarı durumuna göre farklılık göstermektedir. Riski göze alıp başarılı bir ameliyat geçirilmesi durumunda ise fazla görünen yağlardan kurtulmak mümkün. Ameliyat sonrasında cilt, daha sıkı ve daha sağlıklı görünecektir.  Lazer ile yapılan liposakşın ile klasik liposakşının farkları vardır. Elbette tercihe göre avantajlar da dezavantajlar da değişkenlik göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ