Fındık Kabuğu Saç Rengi Modası Çığ Gibi Büyüyor

Fındık Kabuğu Saç Rengi Modası Çığ Gibi Büyüyor

Bildiğiniz gibi 2018 kışında, çikolata kahve tonları modaydı ve bu renk bayanlar arasında son derece tutulan renklerden oldu. Yaz aylarındaysa fındık kabuğu tonları çok trend. Bildiğiniz gibi yaz aylarına geçerken havaların yumuşamasıyla saç renkleri de yumuşuyor ve softlaşıyor. Sarı – kumral – kahve tonlarının bir bileşeni olan fındık kabuğu, kadınları çok daha sıcak gösteren renklerden biridir. Açık tenli bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu renk, ela, yeşil ya da mavi gözlü bayanlara yakıştığı kadar, kahve rengi gözlü bayanlara da çok yakışıyor.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Fındık kabuğu saç rengi, ten rengi bakımından hem beyaz tenli bayanlara yakıştığı kadar, buğday tenlilere de çok yakışan bir renktir. Örneğin normalde eğer soluk tenli bir bayansanız, yaz geldiğinde bronzlaşacak olan ten renginizle birlikte hafif bir makyajla bile bu saç rengini kullanabilirsiniz.

Zengin Tonlara Sahip Olan Fındık Kabuğu Renk Kartelası

Öte yandan fındık kabuğu tonlarını tek bir renk olarak da düşünmek yanlış olur. Çünkü içinde dore, kahve, kıızıl – bakır tonlarından da yansımalar katılabilecek olan bu rengi; sarıdan  – kumrala kayan tonlarıyla bile kullanabilirsiniz. Kısacası fındık kabuğu kartelasının içinde belki 50 çeşit ton vardır bile diyebiliriz. Ve bu 50 ton arasından; esmerseniz, beyaz tenliyseniz soluk tenliyseniz ya da buğday tenliyseniz size en yakışan tonu bulabilirsiniz.

2018 yazının trendi fındık kabuğu saç rengini dilerseniz profesyonel kuaförlerde yaptırabileceğiniz gibi dilerseniz kendiniz evinizde de yapabilirsiniz. Bunun için boya markalarının 6 numaralarından başlayan renk kartelalarından tercih edebilirsiniz. Eğer saçlarınıza uygulamak istediğiniz fındık kabuğu tonu kumrala kaysın isterseniz, 7 numaraya doğru kayabilirsiniz. Hatta aralarda dore ışıltılar olsun isterseniz 7.3 numaralı boya tonlarından kullanabilirsiniz. En koyu fındık kabuğu tonlamaları içinse 6.80 numaralı renkleri incelemelisiniz. Elbette her markanın renk numaralarının arasında açıklık ve koyuluk konusunda farklı yansımaları olacaktır. Bu yüzden ilk denemede doğru rengi tutturmak, evde kendiniz uyguladığınızda zor olabilir. Eğer saç renginiz konusunda kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız profesyonel bir kuaförden yardım almanızı öneririz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)