Pazartesi Başlayıp Salı Biten Diyetler

Pazartesi Başlayıp Salı Biten Diyetler

Sizin diyetleriniz de Pazartesi başlayıp Salı biten diyetler arasında mı? Bunun esas nedeni birçok şeyi görmezden gelerek ertelediğiniz kararlar. Çoğumuz bir dilim daha yiyip yarın diyete başlamayı, diyetler için mutlaka pazartesiyi beklemeyi, bu gün yiyim yarın diyete başlarım düşüncelerini yaşamışızdır. Peki diyete başlamak için Pazartesi’yi beklemek mi gerekir. Eğer zayıflamak istiyorsanız kesin karar vermeli ve bu gün başlamalısınız. Pazartesi başlayıp Salı biten diyetlerin nedenlerinden birisi de kişinin diyete başlar başlamaz kendini aç bırakması ve ertesi gün hissettiği yoğun açlık nedeni ile diyeti yarıda kesmesidir. Bilinçsiz olarak yürütülen bu diyetler faydalı olmaktan çok zarara yol açmaktadır. Özellikle kişi yemek yerken kendini kontrol etmeye çalıştığında bu his daha çok yemek yeme ihtiyacına yol açmaktadır. Bu nedenle diyetlerinizi kontrol etmek yerine yemeğe başlamadan önce porsiyonlarınızı hazırlamanız gerekiyor.

Diyetlerin kısa sürmesinin bir nedeni de bir kez ucunu kaçırdığınızda zaten fazla yedim artık diyet falan kalmadı gibi düşüncelere kapılmaktır. Bir kez başladığınız yolu geri dönmeniz ne işe yarar ki? Kararlı olmak hatalarınızı tekrarlamamak yolun sonuna kadar ulaşmanızı sağlayacaktır. Yapılan araştırmalar neticesinde kısa süreli diyetlerin öncekinden daha fazla kilo alımına neden olduğu, kişinin bünyesini enerjisiz bıraktığı ve kilo kontrolünün tekrardan sağlanamadığını kanıtlamıştır. Bu nedenle sizde Salı günü biten diyetler uyguluyorsanız bu alışkanlıklarınızdan en kısa sürede vazgeçin.

Bazı yanlışların önüne geçmenin en güzel yolu diyetlerde disiplin uygulamak yerine diyet programlarınızı yaşam biçimine dönüştürmektir. Sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak kilo vermeyi düşünüyorsanız diyet, spor ve egzersiz yapmayı yaşam biçimi haline getirmeli, işkenceye dönüştürmek yerine sizi mutlu edecek alışkanlıklar edinmelisiniz. Ayrıca kısa süreli bir sabır sergilediğinizde yavaş yavaş yiyeceklere duyduğunuz ilginin azaldığını da fark edeceksiniz. Pazartesi başlayan Salı biten diyetler yerine daha uzun süreli diyet planları kurmaya özen gösterin.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)