Ten Ve Saç Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sürdüğünüz rujun, şık ve düzgün görünmesi için renk uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Ruj almak için bijuteriye gittiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta budur. Seçtiğiniz ruj ne kadar modaya uygun olsa da sizin dudağınızda teninize uygun görünmeyebilir. Bu durum yüzde çiğ ve iğreti bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Bilinçli ruj kullanımı, modadan çok kendinizi tanımanızla ilgilidir. Ten ve saç rengine hâkim olup bu kural dâhilinde ruj seçimi yapan bayanlar, kaliteli bir makyaja sahip olurlar. Aksi halde rujunuz dudağınızda kötü bir görüntüye neden olacaktır.

Açık Tenli, Sarı Saçlı Bayanların Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ten renginizin hangi tonlarda olduğunu anlayabilmek için ufak bir test yapabilirsiniz. Temizlediğiniz ve peeling ile arındırdığınız teninizi elinize aldığınız havlu kâğıt ile yan yana tutun. Eğer ten renginiz havlu kâğıdın yanında solgun sarımsı kalıyorsa açık tenli bir bayansınız demektir.

Açık tene, sarı saçlara sahip olan bayanlar için ruj skalası oldukça geniştir. Bunun temel nedeni ten renklerinin her ruj rengini kaldırabilir olmasıdır. Bilhassa pembe ve kırmızı ruj en çok açık tenli sarışın bayanlara uygun bulunmaktadır. Gündüzleri pembe tonlarını tercih ederken akşamları koyu kırmızı renkleri tercih edebilirsiniz.

Esmer Tenli, Kahverengi Saçlı Bayanların Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınız, kahverenginin herhangi bir tonundaysa kumral ya da esmersiniz demektir. Bu durumda seçimi ten renginize bakarak belirlemelisiniz. Havlu kâğıtla kıyasladığınızda koyu kahverengi bir ten rengi belirgin oluyorsa bu durumda esmer bir bayansınız demektir.

Esmer bayanlar için en güzel ruj renkleri kırmızı, kahverengi tonları olacaktır. Son dönemlerin favori ruj rengi olan bordo en çok esmer bayanlara yakışmaktadır. Bu renkler ile ten rengi kendini göstererek daha hoş bir görüntü kazanmanızı sağlamaktadır.

Ten ve saç rengi dengeli esmerler, gündüzleri kiremit tonlarını tercih edebilirken akşamları daha koyu renklere yönelebilmektedir. Bunun yanında hiçbir zaman pembe, turuncu gibi patlak renkleri kullanmamaları gerekmektedir.

Buğday Tenli, Kahverengi Saçlı Bayanların Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Buğday tenli bayanlar kendi ten renklerine uygun saça sahiplerse genellikle kumral ismini almaktadırlar. Kumral bayanlar ise ruj seçiminde en şanslı olan bayanlardır. Somondan mercana, pembeden kırmızı her ruj rengine uygun bir ten rengine sahip olurlar.

Kumral olan bayanlar için sabahları şeftali tonları uygunken akşamları bordo, kahverengi rujlar önerilmektedir.

Beyaz Tenli, Kızıl ya da Siyah Saçlı Bayanların Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ruj seçiminde en büyük yanıldığı beyaz tenli olup kızıl ya da siyah renk saça sahip olan bayanlar yaşamaktadır. Saç renklerinin iddialı olması günün her anını makyajlı geçirmelerini zorunlu kılmaktadır. Bunun yanında rujlarını saçları gibi iddialı tercih etmeleri ise her ortama uymamaktadır. Bunun için gündüzleri daha çok toprak tonları ile dudaklarını öldürmeleri gerekmektedir.

Akşamları ise en az saçları kadar iddialı kızıl, kırmızı, bordo, mor tonlarını tercih edebilirler.

 

1 Yorum

  1. Buğday tenliyim ve kızıl saç rengim var ruj seçiminde çok zorlanıyorum ayrıca abartıya da kaçmak istemiyorum sizce hangi renk ruj kullanmalıyım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here