Türk Kahvesi Maskesi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Türk Kahvesi Maskesi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Zamanla yorulan ve yıpranan cildin onarılması ve sıkılaşması için kozmetik bakım ürünlerinden ziyade doğal seçenekler birçok bayanın vazgeçilmezleri arasındadır. Bu noktada Türk kahvesi maskesi, cilt üzerinde biriken kir ve ölü derilerin temizlenmesi için en doğal ve zararsız yöntemlerden biridir. Türk kahvesinin sağlığa olan faydalarını saymakla bitiremezken, cilt güzelliğin olan katkısı da artık unutulmamalıdır. Evinizde sevdiğiniz bir arkadaşınızla kahve keyfi sonrasında, fincan dibine biriken kahve telvesine biraz zeytinyağı damlatarak cildiniz için ekonomik ve oldukça faydalı bir maske hazırlamış olabilirsiniz.

  • Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Uygulanır?

Uygulanması son derece kolay ve zahmetsiz olan Türk kahvesi maskesi için, henüz kurumamış olan kahve telvesi ve zeytinyağı karışım yapılarak cilde uygulanmaktadır. Yumuşak hareketlerle cilde peeling şeklide uygulanması gereken bu tarif, cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlarken, zeytinyağı ile de kuru olan ciltler ihtiyacı olan neme kavuşmaktadır. Türk kahvesini cilde herhangi bir yan etkisinin olmamasından dolayı düzenli olarak haftada bir kez bu maskeyi uygulamak, oldukça parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı sağlar.

  • Sivilceler İçin Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Cilt üzerinde biriken kir ve yağdan dolayı oluşan siyah noktaların zamanla sivilceye dönüşmesi, cilt sağlığı açısından oldukça sorunlu bir ciltle karşı karşıya kalmaya neden olmaktadır. Cildinize masaj yaparken sivilcelerden de kurtulmak için Türk kahvesi ve limon karşımı tarifine güvenmeniz gerekiyor. Taze Türk kahvesi telvesine damlatacağınız birkaç damla limon suyu ile cildinizi hafifçe ovmanız ve soğuk su ile durulamanız canlı ve sivilcesiz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Yağlı ciltler içinde uygun olan Türk kahvesi ve limon maskesi, kısa sürede hazırlanarak sonuca hemen ulaşabileceğiniz pratik cilt maskelerinden biridir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar

    […] Kaynak : http://www.qkadin.com/turk-kahvesi-maskesi-nedir-nasil-uygulanir.htm […]