Alaçatı’da Tatil Yapmanız İçin 5 Neden

Alaçatı’da Tatil Yapmanız İçin 5 Neden

Yaz aylarının tatil seçenekleri arasında pek çok kişinin favorileri arsında yer alan Alaçatı, İzmir Çeşme’nin en gözde yerlerinden biridir. Doğal güzelliği ve yerli ve yabancı ziyaretçilerine pek çok gezilecek ve görülecek güzellik sunması, Alaçatı’da tatil yapmak için birden çok sebebin olmasına neden olmaktadır.

alacatida-tatil-yapmak

Butik Otel Keyfi Alaçatı’da Bir Başkadır

Tatilcilerin son yıllarda neredeyse akın ettiği Alaçatı’nın bu denli popüler olmasında ve sevilmesinde en büyük etken olarak butik otel kültürünü göstermek mümkündür. Özel günlerde ya da yaz aylarında sakin ve huzurlu bir tatil keyfi yapmak için Alaçatı butik otelleri en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Alaçatı’da Doğa Sporu Yapma İmkânı

Denizi ve doğal manzarası ile denize girmek isteyen tatilcilerin uğrak noktası olduğu kadar. Sörf tutkunları içinde Alaçatı ideal dalgalı denize sahip olan adreslerden biridir. Bu konuda denizin sessiz ve sakin tadını çıkarmak isteyenler içinde Alaçatı’da beklentilerin karşılanacağı koyları bulmak mümkündür.

Gecesiyle Gündüzüyle Alaçatı Tatili

Gündüz deniz ve güneşin tadını çıkardıktan sonra gece de eğlenceye kaldığı yerden devam etmek isteyenler için Alaçatı her daim eğlenceli mekânları ile beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Birbirinden şık ve lezizi restoranlarda akşam yemeği yemek ve sonrasında keyifli yürüyüşler yapmak, tatilin tadına doyasıya varmanızı sağlayacaktır.

alacatida-tatil-yapmak-2

Tatilinde Lezzet Arayanlar İçin Alaçatı

Tatil döneminde damak tadına fazlasıyla önem verenler için Alaçatı, daha önce yemediğiniz kadar lezzetli meze ve yemeklere rastlayabileceğiniz bir yerdir. Özellikle turşu ve mezelerini Alaçatı’da tatil yapmayı tercih eden herkes mutlaka tatmalıdır.

Alaçatı Midye Ve Kumrusu

Midye lezzetinden vazgeçemeyenlerin birde Alaçatı midye ve kumrusunun tadına bakmaları önerilir. Oldukça lezzetli ve bağımlılık oluşturacak nitelikte olan bu lezzetler Alaçatı’ya yolu düşenlerin yemeden dönmemeleri gereken yöreye ait meşhur yiyeceklerdir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)