Turp Suyu Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi

Turp Suyu Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi

Bakımlı, dolgun ve uzun saçlar hemen hemen her bayanın en büyük hayalidir. Bakımlı saçlara sahip olmak büyük özen ve bakım isteyen bir süreçtir. Eğer saçlarınız hem güçlü hem parlak bir görüntüye sahip olsun ve bunların yanı sıra uzun da olsun istiyorsanız doğru bakımları yaptığınıza emin olmalısınız aksi halde hayalinizdeki saçlara ulaşmanız zordur.

Saç ortalama olarak ayda 0.5 cm ila 2.5 cm arasında uzar. Bu uzamaya en önemli etken ise yaptığınız bakım ve tükettiğiniz besinlerdir.

Saçları devamlı boyamak, kurutma makinesiyle kurutmak ve saça sürekli işlem yapmak saçı yıpratır ve yıpranan saç uzamaz. Bu gibi durumlarda devreye bakım kürleri giriyor. Özellikle evde kimyasal madde içermeyen doğal ürünlerle hazırlanan maskelerin çok daha etkili olduğu gözle görülür derecede önemli.

Saç uzatma yöntemleri denince akla farklı farklı pek çok bakım kürü gelir. Gerek doğal yağlar, gerek evde elimizin altında bulunan malzemeler, gerek ise güzellik uzmanları tarafından hazırlanmış ve kozmetik mağazalarında bulabileceğimiz maskeler gibi saç uzatma kürlerini sınıflandırmak mümkün. Saç uzatma kürü dendiğinde bayanların çoğunun aklına turp suyu kürü gelir.

Turp suyu kürü saç uzatmak için en doğal, kolay, masrafsız ve etkili yöntem olarak görülür. Yapılışı da oldukça kolay. Öncelikle bir adet siyah turp rendelenir. Rendelenen turpa 3 bardak su eklenir ve yaklaşık yarım saat kaynatılır. Daha sonra turp ve su süzülerek birbirinden ayrılır ve suyun ılıması beklenir. Su ılıdıktan sonra içerisine bir adet yumurtanın sarısı eklenir ve iyice karıştırılır. Elde edilen bu karışım özellikle saç diplerine iyice yedirildikten sonra streçle kapatılarak üzeri bir havlu ile sarılır.

Bu şekilde 1-2 saat beklendikten sonra saçlar ılık suyla iyice yıkanır. 2 günde bir devam edildiğinde saçların gözle görülür bir şekilde uzadığını görmek mümkün.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)