Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Lazer Epilasyonun Sağlık Açısından Riski Nedir?

Lazer Epilasyonun Sağlık Açısından Riski Nedir?

Lazer Epilasyonun Sağlık Açısından Riski Nedir?

İstenmeyen tüyler herkesin korkulu rüyasıdır. Sürekli olarak temizlenmesi gereken ve sık sık tekrarlayan bu kötü görüntü can sıkıcıdır.

Devamlı tüyleri temizlemeye çalışmaktan sıkılan herkesin isteği bu tüyleri tamamen ortadan kaldırmaktır. İstenmeyen tüyleri tamamen ortadan kaldıracağı düşünülen pek çok yöntem var. Özellikle son yıllarda herkes tarafından bilinen ve uygulanan en popüler yöntem ise lazer epilasyondur. Bunun yanı sıra doğal yöntemlerde mevcut. Lazer epilasyon, lazer ışığı sayesinde kıl köklerini deriye zarar vermeden etkisiz hale getirmeyi amaçlar.

Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerinizde zararsız ve kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün.

lazer-epilasyon-ve-saglik

Son zamanlarda lazer epilasyonun çok fazla talep görmesi nedeniyle hemen hemen her güzellik salonunda lazer epilasyon yapıldığını görmek mümkün ancak herkesin lazer epilasyon yapması mümkün değildir. Konu hakkında gerekli ve yeterli eğitimi almış uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Aksi halde sorun ya da sorunlarla karşılaşılması kaçınılmaz olabilir. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için lazer epilasyon yaptıracağınız yeri doğru seçmeli ve çalışanlarının konusunda uzman olduğuna emin olmalısınız. Bu denli ilgi gören bir yöntem olması sebebiyle olumlu olduğu kadar bazı olumsuzluklara da yol açtığı konuşulmaktadır. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler ikilemde kalarak bir türlü karar veremiyor. Öncelikle bilmemiz gereken şey, lazer cilde ciddi zarar veren bir uygulama değildir. Ancak lazer ışınlarının kıla uygun olmaması sebebiyle ciltte yanma ya da lekelenme meydana gelebilir. Bunun sebebi ise kullanılan epilasyon cihazının kalitesidir. Ayrıca sorunlu ciltlerde lazer uygulaması da risk oluşturabilir ve önerilmez.

Eğer akne, uçuk, egzama, siğil gibi cilt sorunlarınız varsa lazer epilasyondan uzak durmanız daha doğru olacaktır. Çünkü cildinize verilecek ışınlar bu sorunların daha da büyümesine sebep olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. özge dedi ki:

  Lazer epliasyon hakkında çok fazla araştırma yaptım gerçekten ama gerçekten yapılırken çok dikkat edilmesi gereken bir operasyon bana göre. Ama kıl sorununu iyi çözüyor.

 2. ışıl dedi ki:

  Lazer epilasyon bana göre bacaklardaki kıllar için en güzel çözüm. Benim bacaklarım pürüzsüz ama pürüz olanlar çok çeker bu işten.

 3. ışıl dedi ki:

  Lazerde ten rengine göre iyi ayarlama yapmak gerekiyor birde kıla göre. Yazı bu konuda faydalı olmuş. Körlemesine iş olmaz en azından.

 4. irem dedi ki:

  Lazerde ten rengine göre iyi ayarlama yapmak gerekiyor birde kıla göre. Yazı bu konuda faydalı olmuş. Körlemesine iş olmaz en azından.

 5. simge dedi ki:

  bacaklarım için yaptıracağım. umarım güzel bir netice alırım ben.

 6. yeldanaz dedi ki:

  ben daha önce yaptırdım memnun kaldım. aslında güzel bir işlem.

 7. buket dedi ki:

  hiç yaptırmadım ama deneyeceğim. bacakalr için önemli bence.

 8. yasmin dedi ki:

  Lazer epilasyon konusunda sürekli olarak araştırma yapan bir insanım. Buradaki bilgiler neticesinde biraz daha bilinçlendim. Teşekkür ederim aydınlanmış oldum sayenizde.

 9. alara dedi ki:

  Ben epilasyonu 3 sene önce yaptırdım açık demem gerekirse fazlasıyla memnun kaldım. Yaptırmayı düşünen bayanlara da tavsiye ediyorum faydası güzel oluyor.

 10. dilara dedi ki:

  Bu işlemi yaptırırken fazla ağrı olmuyor diyorlar ama ne derece doğru bilemiyorum. Duruma göre ben de yaptırmak istiyorum bu epilasyon olayını.

 11. ece dedi ki:

  Epilasyon konusunda yıllardır araştırma yapıyordum bu yazı da karşıma çıktı. Normal şartlarda epilasyon yerine kendim ağda bantları kullanıyorum. Yaptırabilirim epilasyonu.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri