Hayatınızda Bu Tür İnsanlar Olursa Mutlu Olursunuz

Hayatınızda Bu Tür İnsanlar Olursa Mutlu Olursunuz

Yaşamı boyunca insanlar, hayatlarına birçok farklı insan sokar ve bazen de çıkarır. Herkesin arkadaşı, dostu, aile bireyleri, sevdikleri vardır ve bunların hayatımızda olması; bize ayrı bir güç katar, hayatımızı kolaylaştırır. Kötü olan insanları hayatımızda bir kenara bırakalım; her insanın hayatında mutlaka olması gereken, onun hayat yolunda güvenle ilerlemesinde ona yardımcı olabilecek, varlığı gerçekten çok önemli olan, bir arkadaş ya da akraba sıfatından önce başka bir sıfata sahip olan değerli insan tipleri vardır.

İşte o insanlar…

Rol Modeli:

İnsanlar, küçüklüklerinden itibaren ailesinden, akrabalarından ya da arkadaşlarından birilerini kendine örnek alırlar. Kız çocukları annelerini ya da ablalarını, erkek çocukları babalarını ya da abilerini gibi… Rol modeli olan insanın yaptığı doğru hareketler, iş hayatı, ailesine karşı tutumu gibi birçok kod farkında olarak ya da farkında olmadan insana işler ve onun gibi olma isteği devam eder. Her insanın hayatında örnek alacağı, faydalanacağı, kendi geliştirmesini sağlayacak bir rol modeli bulunmalıdır.

Yüreklendirici İnsanlar:

Bazen anne ya da baba, bazen yakın bir dost olabilir; her zaman sizi yüreklendirecek, başarmanız için arkanızda olacak, gücünüz kalmadığında enerji verecek, desteğini hiç esirgemeyecek biri hayatınızda mutlaka olmalıdır. İnsanın kendine bile inanmadığı zamanlarda, ona koşulsuzca inanabileceği ve onun desteğiyle hareket etmeye başlayacağı o güzel insanlardan bir tane mutlaka hayatınıza sokun!

Kurtarıcı:

Hani Yeşilçam filmlerinde sık sık görürüz; fakir kız tam bir konu yüzünden azar işitecekken, esas oğlan ortaya çıkar ve “Ben yaptım!” der. İşte öyle bir şey! Hatalarınızı sürekli kapatmasa da her hatanızda arkanızda olacak, size doğru yolu ve o hatanızdan almanız gereken dersi gösterecek, bir sorununuz olduğunda ilk aklınıza gelen isim o olacak ve sorunlara çözüm bulmak konusunda harika bir yeteneği olacak! İşte o mükemmel kurtarıcı meleğiniz, hayatınızda mutlaka olması gereken insanlardan biri…

Ruh İkizi:

Bu bazen bir aşkla karşınıza çıkar, bazen büyük bir dostlukla ama ruh ikizi kavramı gerçekten vardır. Aynı şeyleri sevdiğiniz, olaylara aynı şekilde baktığınız, başınıza bir şey geldiğinde sizin gibi düşünebilecek, ona bir şey anlattığınızda sizin gibi tepki verebilecek o insanlardan biri, umarım hayatınız boyunca yanınızda olur.

Karşı Cinsten Bir Dost:

Herkes hemcinsi olan bir dosta sahiptir fakat karşı cinsten olan, sizi koşulsuzca sevecek ve aranızda dostluktan başka bir duygu olmayacağından emin olduğunuz birinin dostluğu da paha biçilmezdir. Size birinden hoşlandığınızda akıl verir, sizi koruyup kollar, hep yanınızda olur, kız kıza ya da erkek erkeğe konuşulan muhabbetlerin dışına çıkarak onunla daha farklı bir iletişim kurabilirsiniz… Kısacası karşı cinsten bir dost edinmeniz, hayatınız için çok yararlı olacaktır.

Erdemli ve Mantıklı İnsanlar:

Sizin için içinde kötü bir düşünce olmayan, sizi kıskanmayan, aksine sürekli mantıklı ve olgun tavırlarıyla yanınızda olan ve size yardım eden birinden bahsediyoruz. Yaşı ne olursa olsun erdemli ve olgun olabilen, siz duygularınıza kapılmış bir halde saçma tavırlar sergilerken mantığıyla size doğru bir yol gösteren ve sizi toparlayabilen, kültürlü ve öğretici bu insanlardan biri hayatınızdaysa; hiçbir şeyden korkmanıza gerek yok demektir.

Bu insan tiplerinden bazıları hayatınızda bazen anne ya da baba, bazen kardeş ya da bir akraba, bazen ise sonradan edinilen bir dost sıfatıyla yer alıyor olabilir. Onların değerini bilmeniz ve onları kaybetmemeniz, hayat yolunuzu düzgün bir şekilde ilerleyebilmeniz açısından çok önemlidir. Eğer bu insanlardan birkaçına sahipseniz; çok şanslı olduğunu bilin.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)