Saç Kırıkları İçin Maske Yapımı

Saç Kırıkları İçin Maske Yapımı

Saçların güzel görünmesi için birçok işleme maruz kalması bir zaman sonra, kırıklarla nasıl mücadele edilmesi gerektiğinin yollarını aramayı gerektirmektedir. Bu noktada kırılan saçların onarılması ve eski hacmine kavuşması için doğal yöntemlerin tercih edilmesi, kırıklarla birlikte saç dökülmesi ile de mücadele etmeyi sağlar. Saç kırıklarını bir anda yok eden mucize bir maske tarifinin varlığından söz etmek mümkün olmasa da, aşırı sıcaktan dolayı cansızlaşan saçların kuvvet kazanmasını sağlamak doğal maskelerle mümkündür.

Saç Kırıkları İçin Maske Nasıl Yapılır?

İnternette ya da televizyon haberlerinde saç kırıklarına doğal çözüm başlığı adı altında pek çok bakım maskesi tarifi bulmak mümkündür. Ancak verilen saç kırıkları için maske tarifleri arasından kendi saç tipinize uygun olan maskeyi seçmeniz, uygulama sonunda alacağınız sonuçtan memnun kalmanızı sağlar. Saç kırıkları için özellikle doğal bakım yağlarından temin etmek, uygulayacağınız maske içerisinde bu yağlardan saç uçlarına uygulamanız, kırık saç uçlarının kısa sürede toparlanmasını sağlayacaktır.

Saç Kırıkları İçin Evde Doğal Maske Tarifi

Saç kırıklarını onardığını vaat eden kozmetik krem ve şampuanlar kısa süreli saçlara verdiği parlaklık ile bayanların yanılmalarına neden olmaktadır. Üstelik kozmetik ürünlerin yanlış kullanılması, saç köklerinin zarar görmesine ve aşırı saç dökülmelerine neden olmaktadır. Sağlığa faydalı olan ve her evde bulması mümkün olan ürünlerin karışımından oluşan doğal saç bakım maskesi, hem ucuz hem de etkili bir maske elde etmenizi sağlayacaktır.

Malzemeler:

  • 2 Yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tane yumurta sarısı
  • Bir yemek kaşığı bal

Uygulanışı:

Tüm malzemeleri derin bir kapta karşım haline getirdikten sonra saç uçlarına ve isteğe göre saç diplerine uygulayarak yaklaşık 1 saat beklenmesi gerekmektedir. Bir saatlik süre sonunda şampuanla köpürtülür ve bol su ile durulanır. Saçlardaki kırık boyutuna göre maske haftada bir kez tekrarlanabilir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)