Silikon Dudak Hakkında Detaylı Bilgiler

Silikon Dudak Hakkında Detaylı Bilgiler

Yüze bakıldığında dikkat çeken ilk noktalardan biri dudaklardır. Dudaklarınız ince ve sönükse basit bir işlemle hacim kazandırabilirsiniz. Bunun yanında dolgunlaşan dudaklarınızla uzun süre çok daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Silikonlu dudaklar için halk arasında pek çok efsane yayılmış durumdadır. Nitekim ameliyata girmeden önce hemen herkesi dinlemeye kalkarsanız gözünü korkutup, yanlış bilgiler vereceklerine emin olabilirsiniz. Bu nedenle doktorunuzdan kesin bilgiler almaya özen göstermelisiniz.

Silikon Dudak Nedir?

Silikon dudak, dudakların ameliyatla permalip kullanılarak dolgun hale getirilmiş versiyonudur. Permalip kullanılarak dudakların daha hacimli ve kalın görünmesini sağlayan işlem silikon dudak elde edilmesini sağlamaktadır. Bilinenin aksine silikon dudak sahibi olmak zorlu bir durum değildir. Dudaklara yerleştirilen permaliple dudağın daha güzel bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır. Silikon dudağın pek çok avantajı olduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktaları da bulunmaktadır.

Silikon Dudak Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon dudak yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ne istediğinize karar vermenizdir. Ne istediğinizi bilirseniz dudağınızın şeklinden pişmanlık duymazsınız. Her doktorun kendine özgü tarzı olduğunu unutmamalı, son teknolojinin kullanıldığından emin olmalısınız. Ameliyat alternatiflerinizi dinlemeli özellikle hangi enjeksiyon türünün kullanıldığını aklınızdan çıkarmamalısınız. Doktorunuzun kaliteli olduğundan emin olduktan sonra istediğiniz dudağa kavuşmanız yalnızca 15 dakikalık bir işlemdir.

Dolgu sonrasında ortaya çıkan morarmalar sizi korkutmamalıdır ancak 7 gün içerisinde sönme ve geçme durumu yoksa muhakkak doktora gösterilmelidir. İyileşme sürecinde herhangi bir aksilik baş gösterdiğinde zaman kaybetmeden muayene edilmelidir.

Dudağa Silikon Enjekte Etmenin Yan Etkileri Nelerdir?

Silikonlu dudak, dışarıdan bakıldığında son derece estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Ne var ki kişinin bu görüntüyü elde etmesi profesyonel bir doktoru seçmesiyle doğrudan ilişkilidir. Dudağa eklenen permalip bu noktada oldukça önemlidir. Kişinin alerjik reaksiyonla dudağının zarar görmesi yüksek ihtimaldir. Ayrıca permalipte kayma, gerektiği gibi oturmama durumları da ortaya çıkabilmektedir.  Bu gibi durumların oluşması çok nadir olsa da ihtimallere karşı doktorunuzdan fikir almaya özen göstermelisiniz.

Bilinenin aksine permalip silikonlu dudaklarda herhangi bir patlama, sıvı sızdırma gibi durumlar yoktur.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)