Evinizde Peeling Yaparak Taze Cilde Kavuşmak İstermisiniz

Evinizde Peeling Yaparak Taze Cilde Kavuşmak İstermisiniz

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling uygulaması ile ölü cildimizi temizleyerek, alttan gelen taze cilt yapısının önünü açmış oluruz. Bu sayede, cildimiz parlak ve ışıltılı bir hal alarak, gözenekler açılmış olur. Peeling diğer adıyla cildi tazelemektir. Evde peeling yapmak çok zor olmayan bir iştir ve evinizde bulunan birkaç malzemeyi birleştirerek kolaylıkla, evinizde peeling uygulayabilirsiniz.

Evde peeling uygulamak için cilt tipinizi iyi biliyor olmalısınız, her cilt yapısı için farklı malzemeler kullanılmalı ve cildinize zarar vermemek için, hangi cilt yapısına sahip olduğunuzu öğrenmek çok önemli.

Düzenli şekilde peeling uygulaması ile, cildinizdeki sivilceler ve siyah noktalardan çok kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Peeling Yapımı Tarifi

Gerekli Malzemeler:

. 1 Tatlı kaşığı kadar badem yağı

. 2 Adet çilek

. 3 Yemek kaşığı toz şeker

Hazırlanışı:

Öncelikle çileklerimizi püre haline gelinceye kadar ezerek işe başlıyoruz, ardından diğer malzemeleri de içerisine ilave ederek karıştırıyoruz ve cildimize uyguluyoruz. Boyun ve gerdan bölgelerine de çok fazla tahriş etmeden uygulayabilirsiniz. Çok hoş bir kokuya sahip bu peeling tarifini 4 dakika kadar cildinize ovalayarak uygulayın ve ılık su ile cildinizi durulayın.

Cilt yapınız hassas ise, toz şekeri çok fazla uygulamamanız gerekiyor. Bunun dışında bu peeling uygulamasını haftada 1 kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

evde-peeling-nasil-yapilir-1Kuru Ciltler İçin Evde Peeling Tarifi

Gerekli Malzemeler:

. 1 Çorba kaşığı gül suyu

. 1 Çay kaşığı irmik

. 1 tatlı kaşığı kadar yeşil çay kremi

Hazırlanışı:

Gerekli malzemelerin tamamını karıştırıyoruz ve hazırlamış olduğumuz karışımı, gözümüze ve çevresine asla temas ettirmeden tüm yüzümüze uyguluyoruz. Uygulama sırasında ovalamak çok önemli. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar ovalayarak yüzümüze yedirdiğimiz peelingi ılık su yardımıyla durulayarak arındırıyoruz.

Kuru cilt yapısı için peeling uygulaması 15 günde bir yapıldığında yeterli olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling Yapımı

Gerekli Malzemeler:

. 1 çay kaşığı kadar kırmızı mercimek

. 1 çay kaşığı pirinç

. Nemlendirici etkisi için krem

. 1 çay kaşığı kil

Hazırlanışı:

Pirinç ve kırmızı mercimeğimizi robottan geçirerek güzelce öğütüyoruz ve toz haline getiriyoruz. Ardından, krem ve kilide içerisine ilave ederek iyice karıştırıyoruz ve macun şeklinde bir karışım elde ediyoruz. Hazırlamış olduğumuz, yağlı ciltler için ev yapımı peelingi 2 dakika boyunca cildimizi ovarak uyguluyoruz ve 2 dakikadan sonra cildimizi suyla iyice arındırarak duruluyoruz.

Yağlı ciltlere uygun peeling, 10 günde 1 kez uygulanmalıdır.

Karma Ciltler İçin Evde Peeling Yapımı

Gerekli Malzemeler:

. 1 tatlı kaşığı kadar süt

. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

. 1 çay kaşığı tuz

. 1 çay kaşığı toz şeker

. 1 çay kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanışı:

Gerekli olan tüm malzemeleri bir kap içerisinde güzelce karıştırıyoruz ve cildimize çok hafif baskı uygulayarak uyguluyoruz. Yaklaşık olarak 4 dakika kadar uyguladıktan sonra, cildimizi bol suyla yıkayarak arındırıyoruz. Karma ciltler için uygun peeling uygulamasını elleriniz içinde kullanabilirsiniz, çok iyi sonuç elde edeceksiniz.

Not: Doğru peeling uygulamak ve en iyi sonucu alabilmek için, cilt tipinizi çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca cildinizde açık yaralar bulunuyorsa, peeling uygulamak için yaraların iyileşmesini beklemelisiniz.

Qkadın.com

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Ayşe Tunç Özhanlı 9 sene

    Harika bir yöntem denemenizi tavsiye ederim arkadaşlar, benim cildim yağlı ve gittiğim her ortamda ay gibi parlıyorum dolayısıyla haftada 1 defa olsun bu yöntemi uyguluyorum.