Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük bir eviniz varsa bu depolama alanınızın da az olduğu anlamına gelecektir. Zaten küçük evlerin en önemli problemi de budur. Küçük evlerde yeterli alan olmadığı için istenilen eşyaların istenildiği gibi konulmaması da diğer problemlerdendir. Küçük evlerde az alan ile depolama imkanı sağlayacak mobilyalar ilk tercihiniz olmalıdır. Örneğin bazalı yataklar ya da koltuklar seçerek yüklük olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde küçük evler için mobilya seçiminde çocuk odasına ranza sistemini uygulayabilirsiniz. Çok çocuk için değil tek çocuk için de ranzayı tercih edebilirsiniz. Üst kısmın ranza olup altında çalışma alanı oluşturabileceğiniz seçenekleri kullanabilirsiniz. Odanın geri kalan kısımlarında ise çocuğunuzun yazlık-kışlık kıyafetlerini koyabileceği bir dolap oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde ebeveyn yatak odaları için de altı bazalı yataklar tercihiniz olabilir.

Evinizde bulunan ölü kısımları hareketlendirebilirsiniz. Örneğin kapı üstlerine süs eşyaları ile süsleyebilir istediğiniz atmosferleri oluşturabilirsiniz. Eviniz küçük ise eşyalarınızı büyük seçmemelisiniz. Sevimli küçük eşyalar ile de istediğiniz havayı yakalayabileceğinizden eminiz. Mutfak için de aynı şekilde dolaplarınızı iyi değerlendirip eşyalarınızı güzel bir şekilde yerleştirirseniz bir sorun kalmayacaktır. Bazen çok beğendiğimiz bir eşya markette çok hoşumuza gider ancak eve geldiğimizde bunun o kadar da küçük olmadığını fark edebiliriz. Bu sebeple ölçmeden evimize uygunluğunu kesinleştirmeden o eşya konusunda karar vermememiz gerekir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken şeylerin başında dediğimiz gibi evin ölçümü yapılmadan alışverişe çıkmamanız.

Son olarak eşya seçiminde daha işlevsel eşyaları seçmelisiniz. Örneğin mutfak için olsun salonda yemek takımı için olsun katlanabilir masa ve sandalyeler ile alanınızı genişlettiğinizi göreceksiniz. Açıldığında dört kişinin, yarım açıldığında iki kişinin rahatlıkla kullanabileceği ahşap masalar evinize de ayrı bir hava katacaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Teras Kapama 6 yıl

    Küçük evleri gerçekten seviyorum. Hem sıcak hem de daha kullanışlı. Temizlemesi ve bakımı kolay. Bu yüzden verdiğiniz dekorasyon fikirleri için teşekkür ederim.