Güneş Kremi Seçiminde  Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Güneş Kremi Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaz aylarına adım atarken birçok kişinin aklında güneş kremi seçimi geliyor. Yazın enerjisini hissettiren güneş her ne kadar keyifli anlarımızda bize eşlik etse de, güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak oldukça önemlidir. Güneş kremi ve güneş sonrası krem gibi bakım ürünleri cildi etkili bir şekilde koruyor. Bronzlaştırıcı özelliğe sahip ürünlerse ciltte eşsiz bronz görünümü yakalamanızı sağlıyor. Peki güneş kremi, bronzlaştırıcı ve güneş sonrası krem satın alırken nelere dikkat etmek gerekli?

Cildiniz İçin Uygun Güneş Kremini Seçin

Tüm bakım ürünlerinde altın kural, cilde uygun ürünü seçmektir. İnsan cildi, içerdiği nem, yağ oranına göre farklılıklar gösteriyor. Bunların başında kuru ve yağlı ciltler geliyor. Güneşe çıkmadan önce cildi çok yönlü bir şekilde koruyan güneş kremi ürünlerinde, kuru ciltler için, yağlı ciltler için ve karma cilt tipi için uygun ürünleri seçmelisiniz. Bununla birlikte tüm ürünlerde geçerli olan diğer kural, ürünün içeriğinde yer alan doğal bileşenleri incelemektir. Alerjik reaksiyona yol açma ihtimaline karşı ürünün içerdiği bileşenleri mutlaka inceleyin. UVA ve UVB ışınlarının ciltte renk değişimleri başta olmak üzere diğer olumsuz etkileri ortaya koymasına izin vermeden, cildiniz için en iyi ürünü seçin.

Hassasiyet Seviyesine Dikkat

Güneş koruyucu ürünlerin tamamında, koruma faktörü yer alır. SPF, yani sun protect factor seviyesi ürünün, güneşin hangi etkilerine karşı koruma sağladığını gösterir. Güneş kremi veya güneş sonrası krem satın alırken, güneşe karşı koruma faktörü uygun seviyede olmalıdır. Yüksek faktörlü güneş kremlerinin diğer kremlere göre avantajı, cildi daha uzun süre korumasıdır. Bronzlaştırıcı gibi ürünlerle birlikte kullanılan güneş sonrası kremlerde, güneş kremi ürünlerinde faktör ile spektrum dikkat edilmesi gereken konular içindedir.

Uygulama Esnasında Zamanlamaya Dikkat

Güneş kremi ve güneş sonrası kremin uygulama anı ürünlerin üzerinde yer alıyor. Güneş kremi, güneşe çıkmadan yarım saat kadar önce kullanılıyor. Güneş sonrası kremse, güneşin etkisinin ardından ikinci bir uygulamadır. Cildinde bronz bir görünüm hedefleyenlerin tercih ettiği bronzlaştırıcı ürünlerdeyse, zamanlama önemlidir. Bronzlaştırıcı ürünler genellikle, güneş kremi uygulamasından sonra plaj, havuz başında güneşin etkisine açık olduğunuz anda kullanılmalıdır. Bronzlaştırıcı kremler, güneş kremi uygulamasının ardından cilde uygulanır. Çünkü öncesinde güneş kreminin cilt tarafından emilmesi önemlidir. Ardından cilt, hem güneşin UV ışınlarına karşı korunacak hem de bronzlaştırıcı bir etkiye kavuşacak.

Bronzlaştırıcı, güneş kremi ve diğer güneş koruyucu ürünlerde en iyi seçenekleri, uygun fiyatlarla Sephora online alışveriş mağazasında bulabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)