Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Cilt Çatlaklarına Çözüm Önerileri

Cilt Çatlaklarına Çözüm Önerileri

Cilt çatlakları hemen her kadının korkulu rüyasıdır. Oluşması oldukça kolay ve yaygın olan cilt çatlaklarının tedavisi ne yazık ki aynı kolaylıkta değildir. Özellikle ergenlik dönemlerinde ani boy uzamaları veya hızlı kilo alıp vermeler cilt çatlaklarına erken yaşlarda dahi neden olabilmektedir. Bir diğer oluşum sebebi ise, hamilelik döneminde karın bölgesinin aşırı gerilmesidir. Aynı şekilde normal doğum yapan kadınların, zorlu doğum süreci sonrasında karşı karşıya kaldığı çatlak problemi önemli bir estetik sorun yaratmaktadır. Çatlaklar ile başa çıka sürecinde öncelikle izlenmesi gereken adım çatlak oluşumunun engellenmesine yönelik olmalıdır.

Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlaklar kurumuş derinin aşırı gerilmesi ve esnekliğini kaybetmesi sonucu oluşan bir cilt kusurudur. Özellikle fazla zorlanma ve ani değişimler çatlak oluşumuna neden olmaktadır.

Çatlak Oluşumu Nasıl Engellenir?

Çatlak oluşumunun engellenmesi tedavisinden çok daha kolay bir süreçtir. Bu nedenle hanımların öncelikle çatlak oluşumunu engellemek adına önlemler alması gereklidir. Hamilelik ve diyet içerisinde olmak gibi çatlak oluşumunun önceden tahmin edilebildiği zamanlarda alınabilecek önlemler vardır. Bunlardan en çok bilineni, çeşitli egzersizler ile cilde esneklik kazandırılmasıdır. Gerekli esneme payı zaman içerisinde egzersiz yardımı ile kazandırılan ciltlerde çatlak oluşumunun azaldığı bilinmektedir. Bir diğer seçenek ise doğal yağlar ile cildi düzenli ve devamlı olarak beslemekten oluşmaktadır.

Cilt Çatlakları Nasıl Onarılır?

Cilt çatlaklarının onarılmasında en etkili ve hızlı çözüm lazer tedavileridir. Çatlakların giderilmesi için net bir süre vermek mümkün olmasa dahi bünyeden bünyeye fark eden süreçler içerisinde lazer tedavisi ile çatlak giderimi sağlanabilmektedir. Doğal içeriklerden yardım almak isteyen kişiler için tavsiye edilebilecek ürün ise susam yağıdır. Düzenli ve masaj yapılarak kullanıldığında susam yağının, çatlaklar üzerinde onarıcı etki yarattığı kanıtlanmış bir bilgidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elif Ece dedi ki:

    Gerçekten aydınlatıcı ve güzel bilgiler teşekkürler.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
Popüler kadın sitesi olan Qkadin.com sosyal medyada.
Copyright © 2013-2018 Qkadin.com Tüm hakları saklıdır.
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri