Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Tüp Bebek Tedavisine Yaş Önemi

Tüp Bebek Tedavisine Yaş Önemi

Tüp bebek, kadının yumurtası ve erkeğin sperminin laboratuar ortamında döllenerek, embriyo oluşturulması ve bu embriyonun kadının rahmine yerleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan aileler, tüp bebek tedavisine başvurmaktadır. Kadının yaşı, tüp bebek tedavisinin en önemli unsurudur. İleri yaştaki bayanlarda, yeterli sayıda ve kaliteli yumurta bulmak zorlaşmaktadır. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde erken davranılması, çocuk sahibi olma ihtimalini artırmaktadır. Uzmanlara göre en az bir sene doğal yollarla hamile kalma denenmeli, ondan sonra bir uzmana başvurulmalıdır.

Kadının Yaşı Tüp Bebek Tedavisini Nasıl Etkiler?

Tüp bebek tedavisinde önemli olan, kadından kaliteli ve yeterli sayıda yumurta elde edilmesidir. Eğer kadının yumurta sayısı yetersiz ve yumurta kalitesi düşükse tüp bebek tedavisi yanıt vermemekte veya hiç uygulanamamaktadır. Kadınların 35 – 38 yaş arasında yumurta kaliteleri düşmektedir. 40 yaşından uygulanan tüp bebek tedavisiyle hamile kalma ihtimali %20’dir. Kadın için tüp bebek tedavisinde geç kalınmamalı, 35 yaşından önce tedaviye başlanılmalıdır. Kadınların en verimli ve doğurganlık oranının arttığı dönem 25 / 34 yaş aralığıdır. Eğer bu dönemde evlenip, doğal yollarla en az 1 sene hamile kalmayı denemiş ama halen hamile kalamadıysanız, bir uzmana görünmelisiniz. 40 yaşını aşmış bayanlarda tüp bebekler ve normal yollarla kalınan hamilelikler düşük ile sonlanabilir. Tüp bebek tedavisi, yanıt vermeme ihtimali büyüktür. 44 yaş ve üzeri bayanlarda ise tüp bebek tedavisi aynı zamanda normal yollarla hamile kalmak oldukça risklidir. Bu nedenle uzmanlar 40 yaş sonrasındaki bayanlara tüp bebek tedavisi uygulamayı uygun görmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri