Yeni Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Yeni Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Yeni evli çiftler için en zevkli işlerden birisi de ev dekorasyonu işidir. Bir ömür beraber yaşayacağınız kişi ile evinizi seçmek ve yerleştirmek sizi mutlu edecektir. Ancak bu konuda bilgi sahibi olmanız gereken püf noktaları vardır. Bu yazımızı inceleyerek bu püf noktalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk olarak kişisel zevklerinizi iyi tartmalı, nasıl mekanlarda daha iyi hissettiğinizi gözlemlemelisiniz ve tabi ki eşinizin zevklerini de göz önünde tutmalı beraber karar almalısınız. Evinizde mutlaka olması gerekenleri ya da olmasını istemediğiniz şeyleri birlikte kararlaştırmalısınız ayrıca ev için seçeceğiniz eşyaların işlevsel, kullanışlı olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin akşam yorgun eve gelip de bozmak için endişelenip uzanamayacağınız bir koltuğunuz varsa bu koltuk işlevsel değil demektir. Yine rahatça TV, DVD izleyebileceğiniz bir köşeniz de olmalı.

Evinizde modern eşyaların yanında geleneksel eşyaları da kombine ederek daha canlı bir hava oluşturabilirsiniz. Örneğin antika parçaların bulunduğu bir köşe evinize değişik bir hava katacaktır. Antika kullanımı, mobilyalarınızda kıvrımlı detayların olması ve parlak objeler eve renk katacak diğer unsurlardır. Klasik tasarımların yanında moderniteye uygun eşyaların dengeli bir şekilde kullanılması önemlidir. Seçeceğiniz eşyalar ile elit tasarımlar oluşturmanız mümkün. Bunun için daha çok koyu renkler, zıtlık içeren detaylar kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak da cam ve metal gibi eşyaları tercih edebilirsiniz. Duvarlarda oluşturacağınız nişler hem sizlerin sevdiğiniz süs eşyalarınızı taşıyacak hem de duvarlarınıza ayrı bir hava katacaktır. Mutfak dekorasyonu için de siyah tonlarını kullanmaktan çekinmemelisiniz. Mutfak dolaplarına kadar koyu renklerin moda olduğu günümüzde modern bir eve sahip olmak için bu ipuçları işinize yarayacaktır!

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)