Soğan Suyu Kürü Nedir? Neden Kullanılır?

Soğan Suyu Kürü Nedir? Neden Kullanılır?

Soğan Suyu Kürü Nedir? Neden Kullanılır?

Kuvvetli bir antibiyotik olan soğan, insan sağlığı için oldukça yararlı bir bitkidir. Tek başına tüketilebileceği gibi, yemeklerde de sıkça kullanılmalıdır. Ayrıca soğan kürü, bazı sorunların çözülmesinde yardımcı olmak amacı ile de tüketilebilmektedir.

  • Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

Polikistik over sendromu, pek çok kadının hamile olmasını engelleyen bir rahatsızlıktır. Kadınların her ay oluşturduğu yumurtalar dışarı atılamadığında, yumurtalıklarda kist oluşumuna neden olmaktadır. Düzenli olarak 21 gün boyunca soğan kürünün kullanan kadınların, %60’ı hamile kalabilmektedir. İlk ay etkisini göremezseniz, 7 gün ara vererek tekrar başlayabilirsiniz.

  • Zayıflamak İçin Soğan Kürü

PKO sorunu yaşayan kadınların birçoğunda, ciddi kilo alışları görülmektedir. Üstelik bu kilolar, ne kadar diyet ve spor yapılsa da kolay kolay verilmez. Sorunun kaynağına inerek, PKO’dan kurtulmak ise; kilolarınızı vermenizi kolaylaştıracaktır. Zayıflamak için soğan kürünü günde 2 kere en az 1 ay uygulamanız gerekmektedir. Ancak; hamile ve emziren kadınlara önerilmemektedir.

  • Sivilcelere Karşı Soğan Kürü

Özellikle yüzünüzde sık sık iltihaplı sivilceler çıkıyorsa, soğan kürü oldukça faydalı olacaktır. 20 gün uygulayabileceğiniz kürü, 1 hafta ara vererek, 1 kere daha yapmanız gerekmektedir. Ayrıca; soğan suyundan 1 kaşık kadar pamuğun üzerine dökerek akşam uyumadan önce yüzünüze sürebilirsiniz.

  • Soğan Kürünün Yapılışı

Soğan kürü için tercih edeceğiniz soğanın, kırmızı soğan olmasına özen göstermelisiniz. Kabuklarını soyduğunuz soğanı, 6-7 parçaya soyarak, bir kaba alın. Üzerine 2 bardak kadar su ilave edin ve kısık ateşte kaynayana kadar bekleyin. Ilınan soğan suyunu, süzün ve üzerine yarım limonun suyunu ekleyerek tüketin. Soğan suyunun tadı, her ne kadar güzel olmasa da, içilemeyecek kadar kötü de değildir. Burnunuzu tıkayarak, 1 kere da rahatlıkla içebilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)