Teninize Göre Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Teninize Göre Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Makyaj bayanların yüzlerine uygulandıkları işlemin adıdır. Bayanlar her zaman güzel görünmek ister. Bunun için ciltlerine ve yüzlerine çeşitli uygulamalar yaparlar. Bu uygulamalar içinde yüz maskesi ve makyaj yer alıyor. Makyaj yaparken de dikkat edilmesi gereken birtakım şeyler var. Yüz makyajı yüze uygun yapılmalıdır. Ten rengi, göz yapısı, kirpikler, kaşlar ve dudakların yapısı makyaj yapmadan önce incelenmesi gereken yerlerdir. Bayanlar bunlara dikkat ederek makyaj yaptıklarında kusursuz görünürler.

Maskara Nedir?

Makyaj birçok malzeme ile yapılır. Makyaj için en uygun malzemeler yüze göre seçilir. Maskara da bir makyaj üründür. Maskara kirpiklere uygulanan işlemlerde kullanılır. Kirpiklerin daha dolgun veya uzun görünmesi için kirpiklere sürülen makyaj ürünüdür. Maskara rimel olarak da isimlendirilir. Maskara yaparak kirpiklere hacim vermek mümkündür. Maskara kullanmadan önce kirpiklerin şekline ve hacmine bakmak gerekir. Gözler küçük ve kirpikler hacimsiz ile kesinlikle hacim veren bir maskara tercih edilmelidir. Hacimli maskaralar kirpikleri büyütür ve gözleri belirginleştirir.

Maskara Seçiminde Önemli Unsurlar

Maskara kullanmak isteyenler maskara seçiminde bazı şeyleri bilmelidir. Maskaraların özellikleri ve markaları önemlidir. Maskara kirpiklere uygulanır ve yağlıdır. Sıcakta akmayan bir maskara seçmek her zaman önemlidir. Çünkü gözlerde ıslaklık oluştuğunda maskaranın dağılmaması gerekir. Bu nedenle maskaranın kaliteli olması da gerekiyor. Maskaralar kirpiklerin uzunluğu ve hacmine göre seçilmelidir. Hacim veren maskaralar kirpikleri yoğun gösterir ve makyajı tamamlar. Makyaj yapıldığında maskara kullanarak makyajı ve gözü öne çıkarabilirsiniz. Gözün öne çıkması maskara sayesinde olur. Maskara seçiminde göz yapısı ve ten rengi de bilinmelidir. Yüze en uygun maskara seçilirse en güzel makyajlar da ortaya çıkar.

Maskara Seçiminde Ten Rengi

Ten rengi makyajda önemli bir unsurdur. Çünkü makyaja başlanmadan evvel ten rengine bakılır ve buna en uygun kapatıcılar, fondötenler seçilir. Kapatıcıların ten rengine en yakın olması gerekiyor. Ten rengine uymayan kapatıcılar ve makyaj ürünleri başarılı makyajlara yol açmıyor. Ten rengine göre maskara seçimi de yapılır. Kirpikleri açık renkli olanlara daha koyu maskaralar sürülür. Bu sayede kirpikler olduğundan daha büyük ve hacimli görünür. Maskara seçiminde ten rengine uyum da çok önemlidir. Sarı saçlı ve beyaz tenli bayanlara koyu siyah maskaralar önerilmez. Bu gibi unsurlara dikkat etmek makyajı güzelleştirir.

Maskara Nasıl Uygulanır?

Kirpiklere uygulanan maskaralar gözlerin güzelliğini de öne çıkarıyor. Renkli göze sahip bayanlara maskara uygulandığında göz rengi daha da ortaya çıkıyor. Maskaranın nasıl uygulandığını da bilmek gerekir. Maskara uygulanacak kirpiklerin kuru olması maskaranın güzel sürülmesini sağlıyor. Maskarayı aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle sürmek gerekir. Maskarayı uygularken dağıtmamak da önemlidir. Maskara güzel sürülmezse dağılır ve göz altlarını kirletir. Göz altlarının kirli görünümü hoş değildir. Bunun için maskara güzel uygulanmalıdır. Maskara alt kirpiklere uygulanırken gözün dibine kadar uygulanmalıdır. Böylece kirpikler netleşir.

Maskara Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz makyajını tamamlayan bir unsur olan maskara her makyaja uygulanmalıdır. Çünkü maskara makyajı tamamlar ve gözlerin her zamankinden daha güzel görünmesini sağlar. Maskara alırken kirpiklerin hacmine dikkat edilmelidir. Ten rengi ve gözlerin büyük ya da küçük olması da maskara seçiminde etkilidir. Maskaralar küçük gözlü bayanların gözlerini büyük gösterir. Ten rengi maskaraya uygun olmalıdır. Güzel bir makyaj için güzel bir maskara kullanmak gerekiyor. Makyajın kusursuz ve güzel olması için cildinizi iyi tanımalısınız. Yüzünüze en uygun gidecek makyajı yapmalı ve en uygun maskarayı seçmelisiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)