Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Vajinal Hastalıklar ve Tedavi Yöntemleri

Vajinal Hastalıklar ve Tedavi Yöntemleri

Yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren ve kişinin cinsel yaşamı üzerinde büyük bir etkiye sahip olan vajinal hastalıklar birkaç türe ayrılmaktadır. Herhangi birinin belirtilerini görebilmeniz halinde zaman kaybetmeden tedavi sürecine başlamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Vajinada kötü kokulu akıntılar ile ilgili buradaki makalemizi okuyabilirsiniz.

İdrar Kaçırma ve Tedavi Yöntemleri

Bayanların hemen hemen 4 tanesinden 1 birinde görülen idrar kaçırma sorunu, psikolojik ve fizyolojik huzursuzluğa neden olmaktadır. Pek çok kişi bu sorunun vajina ile ilgili olduğunu düşünmese de konu tamamıyla vajinayla ilişkilidir. Özellikle vajinada bulunan kasların bir süre sonra tamamıyla elastiklik özelliğini kaybetmesine dayanmaktadır.

Doğum yapma veyahut sık cinsel ilişkiye girme nedeniyle kaslar kendini bırakmaktadır. Dolayısıyla idrar kaçırma gibi olumsuzluklar görülebilmektedir. Bu süreçte önerilen tedavi yöntemi, egzersizlerdir. Vajina kaslarını çalıştıracak egzersizler yaparsanız kaslarınız eski çalışkanlığına geri dönecektir. İdrarınızı yaparken tutup bırakma egzersizini en az 2 kez yapmalısınız. Etkisini gösterecektir.

Vajinal Mantar ve Tedavi Yöntemleri

Vajinada meydana gelen ve kişinin yaşam koşullarını etkileyen en rahatsız edici hastalık mantardır. Sürekli kaşıma istediği ve bölgeyi tahriş etme sonucuyla bilinen mantar, bir süre sonra kanama ve artış gösterme durumlarında oluşmaktadır.

Özellikle yaz aylarında vajina ve çevresinin nemli kalması ya da havuz gibi toplu kullanım alanlarına girilmesi mantarın temel nedenidir. Engelleyebilmek içinse zaman kaybetmeden doktor muayenesi gerekmektedir. Tedavi sürecinde herkesin kullandığı ortamlardan uzak kalmak ve krem formundaki ilaçları düzenli kullanmak yardımcı olacaktır.

Vajinada Siğil ve Tedavi Yöntemleri

Vajinada görülen siğil, genital hastalıkların en sık görülenidir. Temel nedeni birden fazla kişi ile birlikteliktir. Temiz olduğundan emin olmadığınız kişilerle cinsel ilişkiye girdiğinizde siğilin bulaşma ihtimali bir hayli yüksektir. Bu nedenle olabildiğince dikkatli davranılması önerilmektedir.

Yassı, kabarık, birden fazla olan siğiller; kadınlarda vajina, serviks ve vulva civarında tespit edilirler. Son 10 yıl içerisinde bazı kanser türlerini taşıdığı tespit edilen siğillerin ihmal edilmemesi oldukça önemlidir. Bu nedenle doktorlar siğili yakma, ilaçla eritme tedavi yöntemlerini tercih etmektedir. Hızla büyüyen ve çoğalan siğillerin artmadan durdurulması estetik açıdan da önemli kabul edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
Popüler kadın sitesi olan Qkadin.com sosyal medyada.
Copyright © 2013-2018 Qkadin.com Tüm hakları saklıdır.
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri