Yükselen Burç Nedir, Burcunuza Nasıl Etki Eder?

Yükselen Burç Nedir, Burcunuza Nasıl Etki Eder?

Yükselen burç doğduğunuz anda ki güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölgedir. Daha basit açıklamak gerekirse doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen astrolojik bir terimdir. Astroloji uzmanları ve astroloji hakkında bilgili kişiler yükselen burcun, güneş burcuna göre daha etkili olduğunu savunmaktadır.

Güneş burcu doğduğunuz aya göre belirlenen bir burçtur. Yükselen burç ise ortalama olarak 2 saatte bir değişim gösterir. Dünyanın hareketi sırasında Güneş ile olan ilişkisi doğu tarafında bulunan burcu değiştirmektedir.

Doğu ufkunda mutlaka bir burç bulunur. Bu burç insanların kişilik özelliklerini etkiler. Yükselen burcun güneş burcu kadar belirleyici faktörü vardır. Bir doğum haritasının 12 bölüme ayrılmış olarak ve daire biçimde olduğunu düşündüğünüzde yükselen burç birinci bölümü anlatmaktadır. Bir kişinin gün, saat ve dakika olarak dünyaya ilk adımını attığı yerde ufuk düzleminin dünyanın yörüngesini kesmiş olduğu nokta vardır. Bu noktaya ise yükselen burç derecesi denir.

İstanbul’da ve İzmir de dünyaya gelen bebeklerin yükselen burç dereceleri aynı olmaz. Çünkü Dünya ile Güneş arasındaki ilişkinin doğurduğu yerel saat farkından dolayıdır. İkinci nedeni ise iki şehrin enlemin ve boylamın aynı olmamasından kaynaklıdır. Yükselen burcunu hesaplamak isteyen kişi mutlaka doğum yeri ve doğum saatini bilmesi gerekir.

Yükselen Burç Bulma Haritası

Türkiye de yaz saati geçiş saatleri esas alınarak yükselen hesaplama yapılmaktadır. Yükselen burç hesaplama astroloji de yer alan burçlar kadar önemli bir yer taşır. Astroloji de bazı uzmanlar yalnızca doğum tarihi ve burcu göre ya da konum vermeden yükselen hesaplamazlar. Fakat bu işlem doğru değildir.

Yükselen burç hesaplayabilmek için doğum tarihi, saat ve tam olarak doğum yeri bilgilerinin olması gerekir. Doğum yeri ve zamanını doğru veya doğruya en yakın bir şekilde girdiğinizde doğum haritanız detaylı olarak hesaplanır. Yüksek derecede doğru bir hesaplama sonucu olacaktır. Güneş burçlarında olduğu gibi yükselen burçlar arasında da yükselen burç uyumu hesaplama yapılabilir.

Gezegen Saatleri

Gün içerisinde gezegenlerin Güneş ile çeşitli açıları sebebiyle etkilerinin daha yoğun ve baskın göründüğü saat dilimlerine denir. Yıldız saatleri olarak da geçer. Güneş saati ve Ay saati vardır.

Güneş saati;

  • Kişiliğimizin çok güçlü olduğu,
  • Kolaylıkla sözümüzü çevreye dinlettiğimiz bir zaman dilimidir.

Ay saati;

  • Kadınlarda özellikle verimlilik, kişisel bakımları, hamilelik durumları
  • Erkeklerde ise sosyal aile ilişkiler, duygular ve maddi yönden ilişkilendirilebilir.

Önemli olan salı gecesi gezegenler arasından Venüs gezegeni ile başlar. Venüs (Zühre) gecesidir. Salı günü Mars (Merih) ile başlar ve Ay (Kamer) günü olarak geçmektedir. Venüs günleri ve Venüs saatlerinde sanat eserler yaratılır. Bu saatler ve günlerde romantik sanatları yaratmak, her konuda yaratıcı olmak için ilham yeteneğiniz artar. Duygu ve içten gelen sezgisel güç ile beraber en yaratıcı anlar ile karşı karşıya kalırsınız.

Yükselen Burç Yorumları

Yükseleni koç olanlar hareketli ve enerjik insanlardır. Yükseleni boğa olanlar kararlı insanlardır, ayakları yere sağlam basarlar ve her zaman güvenlilik ararlar. Yükseleni ikizler olanlar zekasını her zaman her yerde gösterebilirler.

Pratik ve hareketlidirler. Yükselen yengeç ise son derece merhametli ve duygusaldır yapıda olurlar. Yükselen aslan kendilerine son derece güvenirler. Çevresi insanlar tarafından beğenildiklerini düşünürler. Yükselen başak düzenli ve tertiplidir. Yükselen terazi olan insanlar nazik, kibar ve hassastırlar.

Yükselen akrep olanlar kafalarını koyduklarını yaparlar ve dayanıklıdırlar. Yükselen yay hayata iyimser bakar. Yükselen oğlak meraklı ve çok düşünen. Yükselen kovaya sahip kişilerin aykırı kişilikleri vardır. Yükselen balık akıllı ve yaratıcıdır.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)