Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Saçları Gürleştirmek ve Saç Maskesi ile Dökülmeyi Durdurmak

Saçları Gürleştirmek ve Saç Maskesi ile Dökülmeyi Durdurmak

Kadınların en önemli güzellik ögesidir saçlar. Saçların uzunluğu, bakımlı olması, görkemli olmasıyla etkiler kadınlar çevresindekileri. Sadece erkekleri etkilemek için değil, bayanlar hemcinslerini de etkilemek adına görkemli saçlara sahip olmak isterler. Ancak saç dökülmesi her kadının kabusudur.

Günde 100 tele kadar normal olan saç dökülmeleri, belirli bir seviyenin üzerine çıktığında bayanlarda oldukça büyük problemlere neden olabilmektedir.

Kötü görünmenin yanında, estetik kaygı nedeniyle psikolojik sıkıntılar yaşayan bayanlar, istemsiz bir biçimde saçlarının seyrekleşmesini sıkıntı etmekte ve bu nedenle sorun yaşamaktadırlar. Bu nedenle gür saçlara sahip olmak oldukça önemlidir. Saçlar her ne kadar dökülüyor olsa da, gür saçlarda yaşanabilecek dökülme problemleri, normal gürlükte bir saça olduğu kadar büyük bir etki yaratmayacaktır.

Böylesi durumlarla karşılaşmamak adına kadınlar saçlarını gürleştirmek ve dökülmesini önlemek adına bir saç maskesi uygularlar.

Bu saç maskesi saçların dökülmesini durdurmak, bunun yanında saçların gürleşmesine katkı bulunmak adına etkinlik göstermekte olan bir maskedir. İçerisinde yer alan bitkiler saç çıkışını uyararak ve dökülmesini önleyerek, daha fazla saç oluşmasında etkinlik gösterirler.

Bu maskenin hazırlanmasında 100 gr ısırgan otu, 100 gr dul avrat otu ve 60 gr şimşir ağacı yaprağına ihtiyaç vardır. Hazırlaması son derece kolaydır. Ancak hazır hale gelmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bunun için tüm malzemeler 2 litre sirke içerisine bırakılır. Sirke içerisinde bir hafta boyunca bu malzemeler sıcak bir yerde bekletilir. 8. günün sonunda karışım süzülür. Sonrasında bu karışım ile kafa derisine masaj yapılır. Bu işlem saçların zamanla gürleşmesine ve dökülmelerin kesilmesine aracılık edecektir.

Bu maske sayesinde saç dökülmesinin durması ve dolayısıyla saçların gürleşmesi sonuçları, kadınları korkusunu yaşadıkları ve sıkıntı çektikleri durumdan kurtaracak, bu sayede daha gür saçlara kavuşmalarına aracılık edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri