Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Light Gıdalar Kilo Aldırır mı?

Light Gıdalar Kilo Aldırır mı?

Zayıflamak isteyenlerin sıkça tercih ettiği ürünler arasında yer alan light ürünler acaba gerçekten de zayıflatıyor mu? Yoksa light ürünler bilinenin aksine kilo almamıza mı neden oluyor? Ülkemizde obezite probleminin her geçen gün giderek artması nedeniyle light ürünlere olan ilgi de artış gösteriyor. Bunun beraberinde ise çok çeşitli light ürün çeşidi üretilmeye başlandı. Fakat light ürünlerle ilgili bilinen bazı yanlışlar bu ürünlerin yanlış şekilde tüketilmesine de neden oluyor. Light ürünlerin düşük kalorili ya da kalorisiz olduğunu düşünerek tükenenler hata yapıyor. Peki light ürünler kilo aldırırmı? Zayıflama isteği duyanların kalorisiz olduğunu düşünerek rahatlıkla tükettiği light ürünler kilo alımına neden oluyor. Bunun nedeni ise light ürünlerin tamamen kalorisiz ya da düşük kalorili olduğunu düşünerek bolca tüketilmesidir.

Light ürünlerin kilo yapmadığına inanılarak fazla tüketilmesi günlük kalori miktarı ihtiyacının üzerine çıkılmasına neden oluyor. Bu da doğal olarak fazla kalori fazla kilo ikilemini oluşturuyor. Yapılan bazı bilimsel araştırmalar sonucunda light ürünleri fazla tüketen bireylerin tüketmeyenlere oranla daha fazla kilo aldığı ortaya konuldu. Bu da light ürünler kilo aldırıyor cevabını gün yüzüne çıkardı. Birçok light ürünler için ‘’Fazla kalori içermiyor kilo aldırmaz, istediğim kadar yiyebilirim’’ düşüncesine kapılsa da light ürünler bilinenin aksine kilo alma problemine neden oluyor. Bilinçsiz beslenme nedeniyle light ürünlerden alınan fazla kalori miktarı kişilerin daha fazla kilo almasına yol açıyor.

Light ürün tüketiminde nelere dikkat edilmeli?

Zayıflamak için tükettiğiniz light ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta alacağınız ürünün üzerinde yer alan bilgileri gözden geçirmek olmalıdır. Bazı ürünlerin üzerinde light yazsa da içerdiği yağ oranı normal ürünlerle aynı olabilmektedir. Bu nedenle alacağınız ürünün üzerindeki etiketi dikkatle okuyarak light ürünler hakkında bilgi edinmelisiniz. Diyetlerde sıkça kullanılan light ürünlerin sağlığınıza herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Fakat fazla ve bilinçsiz bir şekilde tükettiğinizde kilo alma problemine neden olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri