Lazer Teknolojisi İle Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lazer Teknolojisi İle Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 • Sağlık
 • Ekim 8, 2016 1:44 am
 • 1
 • 3.381
 • A+
  A-

Estetik ameliyatlar, uzun yıllar boyunca ağrılı ve zorlu operasyonlar olarak kabul edilmiştir. Ancak son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile beraber estetik operasyon süreçleri de giderek basitleşmiş ve kolaylaşmıştır. Dünya genelinde en çok tercih edilen estetik operasyon çeşidi burun düzeltme, tıbbi adıyla ise rinoplasti işlemleridir. Talepler genellikle, burun kemerinin düzeltilmesi, kanat genişliğinin daraltılması veya burun ucunda yapılacak değişiklikler yönündedir. Açık veya kapalı rinoplasti uygulamalarının yerini ise günümüzde lazer teknolojisi ile yapılan burun ameliyatları almaktadır.

 • Lazer Teknolojisi İle Yapılan Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Normal koşullarda gerçekleştirilen rinoplasti ameliyatı, oldukça ciddi bir cerrahi operasyondur ve uzun süren iyileşme dönemlerine katlanılmasını gerektirmektedir. Ancak lazer teknolojisi ile yapılan burun ameliyatlarında iyileşme süreci ciddi oranda kısaltılmaktadır. Hastalar uzun ve gelişmiş bir operasyona girme psikolojisi yaşamadan daha kolay bir ameliyat süreci geçirmektedirler. Lazer burun operasyonunun gerçekleştirilebilmesi için, lokal anestezi yeterlidir. Buna ek olarak ameliyat sonrasında tampon kullanımına da gerek kalmamaktadır. Hastanede yatma süresi kısalmakta ve lazer ile yapılan ameliyatlarda komplikasyon gelişme ihtimali ciddi oranlarda düşmektedir.

 • Lazer Teknolojisi İle Yapılan Burun Ameliyatında İstenilen Görüntü Sağlanabilir Mi?

Tıpkı diğer tüm estetik ameliyatlar da olduğu gibi operasyon öncesi, hastanın yüz şekline en uygun şekilde ve istekleri doğrultusunda bir yol haritası belirlenerek işe başlanmaktadır. Bu aşamada altın yüz oranları dikkate alınarak hasta ve doktor tarafından bilgi paylaşımı neticesinde yüze en uygun burun şekli tespiti yapılır ve lazer operasyonu sonucu hasta bire bir aynı görüntüye kavuşturulur.

 • Lazer Burun Ameliyatı Fiyatı Nedir?

2000 liradan başlayan fiyatlar ile lazerli burun estetiği operasyonları gerçekleştirilebilir. Ancak fiyatların işlem türüne ve doktorunuza göre farklılık göstereceği bilinmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Duygu Acar dedi ki:

  Burunda bulunan etlerde oldukça faydalı bir operasyon olduğunu duydum, eski ve sabncılı geçen ameliyatların yerine bence tercih edilmesi gereken bir yöntem.

BİR YORUM YAZ