2022 Trendleri Bluz Modelleri

2022 Trendleri Bluz Modelleri

Bluz hakkında genellikle ‘üste giyilen giysi parçası’ açıklamasında bulunulur. Fakat normal yaşamın getirdiği görüş, moda dünyasında biraz daha farklı kavramlara sahip olabiliyor.

Çeşitlilik ve görsel bakımdan güçlendirilen, konfor olarak detaylandırılan ve temelde bir ihtiyaç olarak görülen bluz; standart bir tanımlamaya tabi değildir. Bluzun vücut üstündeki duruşu gevşek bir şekilde bele ya da kalçaya toplandığı için zamanla bu terim, daha kadınsı bir şekil yakaladı. Gömleğin insan algısında yarattığı erkeksiliğe karşı duran yeni stil, bir nevi kadınların iş yaşamında kullandığı gömlek olarak sahada boy gösteriyor.

Günümüzde neredeyse çoğu kadının bildiği moda, dergiler ve sosyal çevre ile hafızalara kazınmış ve bluz göz alıcı özellikleriyle kombinlerin vazgeçilmez üyesi haline dönüşmüştür. Bizler ise sizler için oluşturduğumuz bu yazıda, daha trend ve şık bir görünüm kazanmak isteyen tüm kadınları karşılıyoruz. Sokak stilinden ofis stiline kadar öğrenim görebileceğiniz yeni aşamalar, zarif bir dokunuşla daha şık, akıllı ve kadınsı bir duruş sergilemenize yol açabilir.

Bir Bluz İle Sokak Stilini Yakalayın

Yazılı olmayan davranış kuralları gibi sokakta veya evde giydiğimiz kıyafetlerimizin de belirli kuralları bulunmaktadır. Sokak stili dediğimizde genellikle aklımıza bol ve rahat giyim tarzı gelirken; daha çok genç kesimin yönelimine tabi tutulan bu stil, bir zamanlar serbestliği ön planda tutmaktaydı. Etkileşim alanlarının arasına giren hip hop ve caz gibi müzik türleri yaratıcılık ve serbestlik altında bugün bile hiç durmadan genişliyor. Sokak stili dediğimizde bluz seçimini nasıl yapacağını tam olarak kavrayamayanlar, her yaşa ve cinsiyete uygun olan bu stilden yararlanmanın yolunu burada bulacak.

Kadınlar, sokak stili algısını daima bir beden büyük seçimler yaparak kuvvetlendiriyor. Ancak bu durum yeri geldiğinde ‘serbestlik’ maddesini içinde barındıran stile kısıtlayıcı bir hareket olarak görülebilir. Yalnızca bol giyimi tercih etmek yerine leopar desenli eşarp bluz, deri bluz ya da düğüm detaylı crop bluz arasında biraz daha seçeneklerin genişletilmesi şarttır. Bu sayede ruhun gerekli gıdası olan mutluluk hormonu, kısıtlı hareketlerin içerisinde sıkışıp kalmayacak ve doğru zevki bir araya getirecektir.

Gösterişli Bir Bluz İle Ofis Stilinin Yaratıcısı Olun

Ofis, bir iş ortamı olduğu kadar insanın en çok zamanını harcadığı alanların başında geliyor. Saatlerin hiç durmadan aktığı bu alana baktığımızda yaşantımızın geri kalanı için ofis hayatının var olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kendinizi tanımlamanın en iyi yolu sizin için sokak stiline uygun seçimler olmayacaktır. Üstelik bir işkolik gibi haftanın yedi gününü burada değerlendirenler, zevklerini yalnızca tek bir alana toplayabilir: Ofis Stili.

‘Zaman en değerli şeydir’ fakat bu zamanı nasıl harcadığınıza bağlı. Kendi zevklerini geri planda tutan her insan yaşam döngüsünü kısırlaştırıyor. Başarısını ispatlamanın yollarını modaya entegre edenler ise mutlak surette kazanacaktır. Eğer bir okuyucu olarak sizlerde aynı kazanımı istiyorsanız, yapmanız gerekenler ‘zarif’ veya ‘ağır’ görünüme nasıl sahip olabileceğinizi bilmektir. Zarif bir kadın olmanın en sağlıklı yolu, jarse ve streç kumaşlar ile yaratılan şık bir görünümdür. Buradaki bluz tercihleri ise tek bir kol detayına sahip açık bir bluz ile tamamlanan uzun bir etek veya dar bir pantolon olabilir. Aksesuar kullanımlarında şık, beyaz bir inci kullanılabileceği gibi seçimi daha küçük, parlak taşlı bir aksesuara da yönlendirebilirsiniz. Renk seçimlerinde zariflik yine yumuşak veya daha asil görünümlü siyahın üzerine toplanabilir. Fakat yalnızca omuz açık detaya sahip bir bluzun yerine, diğer bir seçenek V yaka garnili bluz olacaktır.

Öncelikle ofiste şık olmanın sınırlandırıcı bir etkisi olmadığını bilmelisiniz. Özellikle belirli iş kuralları içinde bulunmayanlar için seçimler popüler kreasyonların üzerinden toplanabiliyor. Fakat iş kurallarına sahip bir alanda çalışmanın zorlayıcı etmenleri karşısında yine farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu sayede sınırı sizler için belirleyen patronlara karşı özgür ruhunuzu konuşturmak zor gözükmüyor. Vatkalı Crop bir bluz ve büzgülü bir bluz ile belirlediğiniz liste, vatkalı kruvaze bir bluz ile arttırılabilir. Bu seçimler ortamınızın getirdiği bağlayıcılığa göre daha oturaklı bir hava yaratıyor.

Yaz Sıcağını Bir Bluz İle Kucaklayın

Bluz seçimleri elbette dört mevsimi birden kapsıyor. Kışın görüntüyü ön plana koyan ve kişiyi olduğu insana dönüştüren bluzlar, yazlık tasarımlarıyla gönülleri farklı bir şekilde fethetmektedir. Birbirinden çeşitli yapısı ve renkleri nedeniyle yazı tam manasıyla yaşatan bluzların kombinleme işlemi doğru parçalarla uygulandığında her zaman istenilen sonuçla karşılaşılır. Kimi bluz başlı başına bir aksesuar görevini görürken kimisi sadeliğiyle yumuşak bir imaj çizmektedir. Tam manasıyla kişinin duygusal örüntüsüne uygun yapılacak seçimler, nasıl biri olduğunuzu anlatmak için son derece değerli bir yoldur. 2021 yılını bekleyen giysi renkleri; kremit, kahve, pudra ve bej arasında artış göstermiştir. Fakat belirli kalıplara sığmayanlar tarafından yön verilmeye devam eden moda; yılın renklerini elbette arttırmaya devam edecek. Tül detayları ile deniz kenarında uçuş uçuş bir görüntü yakalayan bluzlar, bağlamalı, kapüşonlu, İndigo, Bodysuit, Vatkalı Kruvaze ile baskılı tasarımlarla seçenekleri sınırlamıyor. Yazlık yerlerde bu yaz sıklıkla görebileceğimiz volanlı bluzlar, büstiyer tasarımlarına eşlik edecek. Bizler büstiyer tercihlerini yıl itibariyle sıklıkla mavi boyfriend kot pantolonlar ile görmeyi bekliyoruz. Daha özgür olmak isteyenleri askılı crop tercihlere yönlendirirken, bu tercihin genellikle dar kot pantolonlarıyla ya da eteklerle öne çıkacağı öngörülebilir.

Her zaman doğru olanı bulmak:

Kendi vücuduna ve görünümüne dikkat eden kadınlar, alışverişlerini belirli markalarla sınırlandırır. Kalitede çıtayı aşmış olanları daha önce deneyimleyen ve getirisini bilen her kullanıcı, kendine verdiği değeri küçültmez. Doğru kombin seçiminde markaların onlara sunduğu seçenekleri nasıl değerlendireceğini iyi bilir. Bir puzzle gibi birleştirme işlemine verdiği zaman ve değeri, öncelikle kendini tanıyarak gerçekleştirmeyle devam eder. Kombin aslında bir birleştirme anlamına da geldiği için insanın kendini tanıma aşamasının bir yansıması denilebilir. Günümüzde doğru kombini bulmanın yolları, gerekli moda dergilerinin içerikleriyle ya da satış adreslerinin blog sayfalarıyla kolayca öğrenilebilmekte. Giyim konusunda bir profesyonel olmak için; başlangıç seviyesinden başlamalı ve ardından ustalık seviyesine geçtiğinizi hissetmelisiniz. Bu his aynaya baktıkça size doğru yolda olduğunuzu hatırlatacak tek yegâne gerçekliktir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)