Yeni Trend Kore Kozmetik Ürünleri

Yeni Trend Kore Kozmetik Ürünleri

Kore, düşük maliyet ve yüksek iş gücü konusunda ekonomik alanda olduğu kadar son yıllarda makyaj sektöründe de çalışmalarının hasadını toplamaya başladı. Bu açıdan çok ünlü bilindik makyaj ürünlerini bile ezip geçmeyi başardı. Uzun senelerdir kadınların fahiş fiyatlar ödeyerek satın aldığı birçok kozmetik ürünü ve makyaj unsuru Kore markaları sayesinde çok daha ucuza geliyor ve bunun da ötesinde oldukça işlevsel ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin kullandığımız BB, CC, DD kremler gibi birçok ürünün Kore menşeli olduğunu biliyor muydunuz?

Kore ürünleri sayesinde artık bir sürü ürünle aynı anda uğraşmadan hepsi bir arada bulabiliyoruz. Örneğin; cilde bakım yapan, kusurları örten, güneşten koruyan full işlevsel ürünleri tek bir formatta satın alabiliyoruz. Bu anlamda aydınlatıcılar, renk dengeleyici kontürler, Cushion Fondötenler birbirinden kullanışlı Kore ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürünler hem çok ince yapılılar, hem nemlendiriyorlar, hem de güneş korumalı ürünler olabiliyor. Simli, parlak, metalik ürünler aynı formatta hazırlanmış farlar, allıklar, eyelinerlar, cins cins ojeler, çeşit çeşit rujlar da bunlara en güzel örneklerden…

Kozmetik Sahasına Yeni Eklenen Kore Kozmetik Ürünleri

At yağı

Korelilere göre insan ve at, kimyasal ve fizyolojik açıdan birbirine çok benziyor, bu yüzden kadınlar at yağını hem nemlendirici hem de yara izlerini gideren bir kapatıcı olarak kullanmakta.

Zehir

Güney Kore’de, antik çağlardan beri doğal zehrin iyileştirici özellikleri kullanılıyor. Örneğin arı zehri Kore’de çok kullanılan ürünlerden… Koreliler, arı zehrinin cilt hastalıklarını etkili bir şekilde iyileştirdiğine inanıyorlar.

Balık yumurtası – havyar

Koreli kadınlar ciltlerini yenilemek ve beyazlatmak konusunda havyar kremi kullanıyor.

Kore peynir kremi

Bu kremlerde canlandırıcı ve nemlendirici özelliklerde gerçek peynir bulunuyor ve bu tip kremler Koreli kadınların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Ejderha Kanı

Amazon Ormanları’nda yetişen, Peru korumasındaki Croton Lechleri ağacından özel bir reçine elde ediliyor ve Koreli kadınlar bu reçine özütünü gençlik iksir olarak kullanıyor. Rengi ve kıvamı sebebiyle kana benzetildiğinden bu ürün ejderha kanı olarak adlandırılıyor.

Jamsu

Jamsu herkesin evde uygulayabileceği ve mat bir makyaj görünümü sağlayan bir uygulama.  Jamsuyu isterseniz evde siz de yapabilirsiniz. Öncelikle makyajınızı her zamanki gibi yapın, son adım olarak mat bir görünüm için yüzünüzü 30 saniye kadar buzlu suya batırın.  Böylelikle pürüzsüz ve mat bir cilt çıkıyor ortaya.

  • ALTIN BİLGİ : Bakın Koreli kadınlar evde mat, berrak ve beyaz bir cilt görünümü için ne yapıyor? Koreli kadınlar diş macununu, birkaç damla limon suyu ile karıştırarak bu karışımı yüzlerine sürerek 5 dakika kadar bekletiyor ve berrak ve beyaz bir tene kavuşuyor. Böylelikle cilt eşitlenmiş bir parlaklığa kavuşuyor.

Ya da bunun yerine Bir başka cilt beyazlatma yöntemiyse vazelin. Vazelin, gül yaprakları, süt, gliserin, aloe vera jeli ve E vitamini beşlisin kullanarak kendi serumunuzu kendiniz yapın.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Perry 6 yıl

    Kore kozmetik ürünleri gerçekten çok kaliteli ve doğaya çok özen gösteriyorlar. Ben özellikle yeşil çay içerikli ürünleri ile çok popüler olan Innisfree markasından nemlendirici serum kullanmıştım çok memnun kaldığım bir serum oldu.