Kötü Kolesterol Nedir, Nasıl Azaltılır

LDL Kötü Kolestrol

Kolesterol hastalığı dünyamızda çok yaygın olan bir hastalık çeşididir. Yaş ortalaması yüksek bireylerde daha sık bulunan kolesterol hastalığının iyi ve kötü çeşidi bulunuyor. Bu hastalık karaciğer ve hücreler arasında yol izler. Kötü kolesterol düşük yoğunluklu lipopretin olarak da bilinir. Bireyde LDL yüksek olduğu zaman bu durum risk taşıyabilir. Kolesterol hastalığı için sağlıklı ve düzgün beslenme çok önemlidir.

Kötü Kolesterol Nasıl Azaltılır?

Kolesterol hastalığının çok fazla insanda bulunması nedeniyle tedavi araştırmaları oldukça hızlı bir şekilde devam ediyor. Peki, bu kolesterol hastalığına ne iyi gelir? Bunun cevabı aşağıdaki maddelerde sırasıyla şöyledir;

  • Sağlıklı ve düzenli beslenme
  • Bol sebze ve meyve tüketimi
  • Düzenli doktor kontrolü
  • Hayvansal gıdalar tüketmemek
  • Şeker vb. maddeleri tüketmemek

Yukarıda ki maddeleri uyguladığınız takdirde kolesterolünüzün daha iyi bir duruma geleceğiniz gözlemleyebilirsiniz. Unutmayın sağlık her şeydir.

Çok Su İçmek Kolesterolü Düşürür Mü?

Kolesterol hastalığına iyi gelen etkenlerden biri de tabii ki de su içmektir. Gün içerisinde 2 litre su tüketmek hem sağlığınız açısından olumludur ve hem de hastalığınız açısından olumlu bir etkendir.

Kolesterol Sporla Azalır mı ?

Yürüyüş Kolesterole İyi Gelir Mi?

Yürüyüş gündelik hayatımız içinde vücudumuz için çok sağlıklı bir aktivitedir. Ayrıca kolesterol hastalığına sahip bireyler düzenli yürüyüş yaptıkları zaman vücutlarında ki iyi kolesterol seviyesi artar kötü kolesterol seviyesi de düşer. Bu yüzden yürüyüş yapmak oldukça önemlidir ve oldukça sağlıklıdır.

LDL Kötü Kolesterol

Kolesterolü En Hızlı Ne Düşürür?

Kolesterol seviyeniz yükselmişse ve bunu en hızlı bir şekilde düşürmek istiyorsanız bu oldukça mümkündür. Kolesterolü en hızlı şekilde düşürmeye yaran besinler arasında çekirdekli kırmızı üzüm, ahududu ve balık bulunuyor. Bunları düzenli bir şekilde tüketmek de sizlerin sağlığınıza oldukça olumlu etkisi olacaktır.

Kolesterolü Doğal Yoldan Nasıl Düşürebilirim?

Kolesterolü doğal yoldan düşürebilmeniz için tüketmeniz gereken besinler kuruyemiş çeşitleri, zeytinyağı, bakliyat çeşitleri, sarımsak, bol meyve ve sebze, avokado, ıspanak besinleridir. Bu besinleri tüketirken doymuş yağlardan ve şeker, rafine içeren besinlerden kaçmanız gerekir. Daha sağlıklı bir yaşam için bu besinlerin yanında bol bol su tüketmek ve bol bol da yürüyüş yapmak hastalığınıza çok iyi gelecektir.

Limonlu Su Kolesterole İyi Gelir Mi?

Limonlu su tüketmek kolesterole iyi geleceği gibi kötü kolesterol seviyenizin de düşmesine yardımcı olacaktır. Gün içerisinde içtiğiniz suyun içine limon dilimleri kesip atarak gün içinde suyunuzu böyle tüketmek hem işinizi kolaylaştıracak hem de kötü kolesterol seviyenizi düşürecektir.

Kolesterolü Azaltmanın Yolları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here