Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Duvarların beyaz renge büründüğü, döşemelerin ahşap olduğu şık, biraz eski tarzda dizayn edilmiş evler, genelde, İskandinav tarzı ev olarak bilinmektedir. Aslında bu tarz evlerde, mobilyalar oldukça moderndir. Fakat her oturma grubunun üzerinde, mutlaka bir battaniye görürsünüz. Bu da İskandinav ülkeleri, Danimarka, Norveç, İsveç gibi ülkelerin soğuk olmasından kaynaklanır.  Salon ferah ve geniştir. Fakat daha dağınık bir tarzda dizayn edilmiştir.

İskandinav Yerleşim ve mobilya seçimleri dağınıklık, karmaşa ve kaos tarzında değil, daha çok eşyaların yerleşimi ile alakalıdır.

Bu tarz ev dekorasyonunda, genellikle oturma alanları hariç, hiçbir yerde halı bulunmaz. Bu ahşaba olan hayranlığın bir göstergesidir. Bu tarz döşenmiş evlerdeki bir diğer unsur da, farklı dizaynlarıyla dikkat çeken orta sehpalardır. Genellikle ahşap olarak tercih edilen bu sehpalar, cam formda da görülebilmektedir. Bir diğer unsur da, berjerlerdir. Berjerler ev dekorasyonunda mutlaka kullanılır. Bu tarz evler ne kadar küçük olsa da, pencerelerin büyüklüğü ve kapısız olmasından dolayı, evler oldukça büyük görünürler. Kapılar mevcutsa bile, oldukça büyük ve tam açılabilen kapılardır.

Bu evlerde dikkat çeken başka bir şey de, tablolar ve resim çerçeveleridir. Abartmamak şartıyla, her yerde kullanılabilirler. İskandinav tarzı ev dekorasyonunda, siyah beyaz eşyalar da mutlaka kullanılır. Gerek berjerler, aksesuarlar gibi parçalardan, en az bir tanesi siyah beyazdır. Son yılların popüler olan mobilya dekorasyon tarzlarından avangarde mobilyalar da ise buradan da görebileceğiniz gibi koyu renkler daha fazla hakimdir ve genellikle osmanlı dizaynı beğenilmektedir.

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İskandinav tarzı ev dekorasyonu yaptırmak isteyen kişilerin, öncelikle beyaz rengini evlerinde tercih etmeleri gerektiği bilinmeleridir. Country akımıyla ülkemizde hâkim olan beyaz rengi, bu tarzda genellikle duvar rengi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında ise, mobilyalar pastel renklerde ve desenlerde olduğu sürece rengi, dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Halılar, kilim desenli, parkeler de muhakkak kahverengi veya beyaz ahşap olmalıdır. Banyo veya mutfakta bu tarz kullanılacaksa, yerlerde siyah beyaz karo veya fayans tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri