İş ve Yürüyüş için En Çok Tercih Edilen Ayakkabı Çeşitleri

İş ve Yürüyüş için En Çok Tercih Edilen Ayakkabı Çeşitleri

Günlük hayatta ayakkabı seçimi, ayak sağlığı bakımından oldukça önemli bir konudur. Yanlış ayakkabılar, uzun süreçte ayakların ortopedik yapısını bozmaktadır. Ancak ayakkabıyı ne zaman ve ne için kullanacağınızı bilmelisiniz. Aynı ayakkabıyı hem yürüyüş yaparken hem işe giderken hem de günlük hayatta kullanmanız mümkün değildir. Her bir aktivite için uygun kullanıma sahip ayakkabı modeli bulunmaktadır. Zaten uzmanlar tarafından yıllardır açıklanan bilgilere göre her gün aynı ayakkabı giyilmemeli; ayakkabılar dinlendirilmeli ve havalandırılmalıdır.

Lescon L-3138 Walking Ayakkabı

Lescon yürüyüş ayakkabısı, piyasadaki diğer markaların fiyatlarına bakıldığında daha uygun bir fiyatla satışa sunulmuştur. Ayakkabının siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı rengi mevcuttur. Phylon isimli zemin malzemesinden üretilen ayakkabı böylece darbeleri en aza indirebilmektedir. Ayağın hareketine uyum sağlayabilen bu malzemesi ve vücut ağırlığını eşit dağıtan özelliği ile ayakkabı yürüyüş için en ideal ürünlerden biridir.

Adidas Daroga Plus Canvas

Adidas’ın bu ayakkabısı hem erkekler hem bayanlar için kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. Abartısız ve doğal renkleriyle kolaylıkla kullanılabilir. Ayakkabı yürüyüş için ideal olup Climacool teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Ayakların hava almasını sağlayan bu teknoloji sayesinde yürüme sırasında oluşabilecek yoğun nem ortamının oluşması engellenir.

Nike Free 5.0

Nike Free 5.0 ayakkabı modeli hem yürüyüş hem koşu için kullanılabilecek en ideal ayakkabılardan bir tanesidir. Ayakkabının tabanında altıgen biçimde esnek oluklar bulunmaktadır ve böylece ayakkabıya esneklik katılmıştır. Ayak tarağı kısmı ile topuk arasında 8 mm mesafesi ile doğal adımlar için idealdir. Tüm bu özellikleri ile ayakkabı ayağın her hareketine göre şekil alabilmektedir.

Stiletto ve Babetler

Topuklu ayakkabı kategorisinde stilettolar, topuksuzlar da ise babetler hem günlük kullanım için hem de iş kadınları için ideal seçimler olacaktır. Topuklu ayakkabı giyme konusunda sıkıntı yaşayanlar için iş hayatında en iyi alternatif çeşitli babet modelleri olacaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)