Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Gebelik Şekeri Neden Olur ve Nasıl Önlenir

Gebelik Şekeri Neden Olur ve Nasıl Önlenir

Bir kadının hayatındaki en önemli ve en hassas dönem gebeliktir. Annelik duygusu gebe kalınmasıyla başlar ve bir ömür boyu sürer bu dönemde şeker hastalığının ortaya çıkması ise bazı sorunlara yol açar. Şeker hastalığı insülin azlığına bağlı olarak ortaya çıkar. Hamile iken ortaya çıkan gebelik şekeri neden olur ve nasıl önlenir. Gebelik şekeri hamilelik döneminde ortaya çıkan bir şeker hastalığıdır.

Gebelik şekeri her şekilde tedavi gerektiren bir hastalık türüdür. Bu hastalıkta hamilelikten dolayı kan şekeri yükselir ve bu gebelik şekeri hastalığı ortay çıkar ve kadının doğum yapması ile sonlanır. gebe kadınları merak ettiği bir konu olan gebelik şekeri neden olur ve nasıl önlenir sorusu tüm hamile bayanların dikkatini çeker. Gebelik şekerinin nedenleri ise eğer kadın insülünü düzenli bir şekilde dağıtamıyorsa ortaya çıkar. Gebelik şekeri ailede şeker hastalığı olanlarda çoğul gebelikte, yumurta bozukluğu olanlar ve ileriki yaşlarda anne olanlar daha çok risk altındadır. Bu hastalığın belitleri ise çok yemek yemek su içmek ve sık idrara çıkmaktır. Gebelikte şeker yüklemesi 50 gr şekerli su içirilip sonra kan testi yapılarak bulunur.

Kadınların gebelik şekeri neden olur ve nasıl önlenir sorusuna yanıt olarak gebe kadına diyet uygulaması yapılır ya da insülin tedavisi yapılarak sorun çözülebilir. Zaten çoğu doğum sonrası kendiliğinden geçmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri