Estetiksiz Dudak Dolgunlaştırma Yolları

Estetiksiz Dudak Dolgunlaştırma Yolları

Dudak yapınız ince olsa bile, istediğiniz ve hayalini kurduğunuz dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz. Dolgun dudaklara sahip olmanın yolları arasında sadece cerrahi yöntemler yer almıyor. Yalnızca beş pratik yöntemle dudaklarınızı olduğundan daha dolgun hale getirebilirsiniz.

  1. Geceleri Dudak Canlandırıcı Ürünler Kullanmak

Dudak canlandırıcı kremler, içeriklerinde hiyalüronik ve peptitlerden oluşan bileşenler taşımaktadır. Bu ürünler çizgileri yumuşatarak, dudakları dolgunlaştırıcı etkiler yaratmaktadır. Özellikle dudak kırışıklığı önleyici ürünler çok etkilidir.

  1. Nemli Bezle Dudak Derisini Soymak

Dudaklarınıza makyaj yapmadan önce, dudaklarınızı nemli bir bezle hafifçe silerek peeling uygulaması yapın ve cildinizin üzerinde oluşan ölü derinin soyumlasını sağlayın. Bu yöntem dudakların dolgunluğunu arttıracağı için çok faydalıdır. Ayrıca dudaklarınızın kan dolaşımını hızlandırarak doğal rengine kavuşmasını sağlayacaktır. Dudak peelingi uygulamak, dudak sağlığı açısından çok faydalıdır.

  1. Dudaklarınızın Sınırlarını Genişletmelisiniz

Dudaklarınızın doğal çizgilerinin dışına doğru bir hat çizin ve içini doldurarak, geniş bir dudak yapısı oluşturun. Burada dikkat etmeniz gereken, dudak dolgunlaştırıcı kalem kullanmanız gerekmektedir. Dudak dolgunlaştırma yolları içerisinde en kolayı budur.

  1. Pembe parlatıcı Sürmelisiniz

Çok az miktarda nemlendirici özelliği bulunan pembe tonda ve parlak bir ruj tercih ederseniz, dudaklarınız doğal yapısından çok daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için, mentol içeriği bulunan dudak parlatıcıları daha dolgun dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır.

  1. Güneş Koruyucular ile Dudak Dolgunlaştırmak

Güneş koruyucu kremleri dudaklarınıza uygulayarak, üzerine ruj uygulayın, bu sayede dudaklarınız olduğundan daha geniş görünecektir. Bunun için 30 faktörden daha yüksek koruma sağlayan bir güneş kremi kullanmalısınız, bu sayede güneşin zararlı UV ışınları dudaklarınızı yıpratmaz. Dudaklarınızı doğal olarak dolgunlaşmanız için zemin hazırlayacak bu yöntemi mutlaka uygulamalısınız.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)