Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Dudaklarınızın nasıl göründüğü, yüzünüzün imajı açısından önemlidir. İnce ve zayıf görünen dudaklar, yüzde neredeyse yok gibi durur. Dolayısıyla makyaj yaptığınızda dahi cezbedici dudaklara sahip olmanız zordur. Bu nedenle dudaklarınıza küçük bir operasyonla hacim kazandırabilir daha estetik ve kalın görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudak kalınlaştırma işlemi son derece basit bir işlemdir.

 • Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Dudak kalınlaştırma ameliyatı olmadan önce doktorunuzun size önerdiği tüm uygulamaları eksiksiz yerine getirmelisiniz. Bu uygulamalardan en önemlisi sigaradır. Ameliyatınızdan en az 2 hafta önce sigarayı bırakmış olmanız gerekmektedir.  Sigara, dudak kalınlaştırma işlemini bozabilmektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası size refakat edecek birini yanınızda muhakkak bulundurmalısınız. Narkoz etkisinde olacağınız için konuşmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kendinizi anlatabileceğiniz birilerinin olması önemlidir.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatında Hangi Enjeksiyonlar Kullanılır?

Dudak kalınlaştırma ameliyatında sığır derisinden elde edilen kollajenin enjeksiyonu kullanılabilmektedir. Hayvansal bir enjeksiyon olduğu için bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanım sıklığı düşürülmüştür. Bunun dışında sonucun kısmen kalıcı olduğu yağ enjeksiyonu da kullanılabilmektedir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ, dudaklarına enjekte edilmektedir.

Kollajen ve yağ enjeksiyonuna nazaran daha dayanıklı olan bir başka enjeksiyon ise artekol enjeksiyondur. Artekol enjeksiyonda ince, sentetik boncuklar kullanılmaktadır. Dudağı kalınlaştırmak için sık kullanılır.

Autologen, hylaForm, dermalogen ve restylane dudak kalınlaştırma ameliyatlarında kullanılan diğer enjeksiyonlardır.

 • Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Dudak kalınlaştırma ameliyatını olduktan sonra yaşanacak ağrı düzeyi merak edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Pelin Serez dedi ki:

  Benim sadece üst dudaktan şikayetim var biraz kalınlaştırmak istiyorum açıkçası ama korkuyorum ameliyat olan etrafımda kimse yok doktorlar genellikle sorun çıkmaz diyor ama güvenemiyorum.

 2. Şenay Özel dedi ki:

  Çok yakın bir arkadaşım dudak kalınlaştırma ameliyatı oldu ve doktorundan çok memnun kalmıştı ekstra yaptığı bir bakım vs var mı bilemiyorum ama eskisinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

  1. Hale Karacan dedi ki:

   Doktorunuzun bilgilerini de paylaşır mısınız ben de bu konuda doktor seçimi yapmakta zorlananlardan biriyim.

BİR YORUM YAZ