Çelik Kapı Seçiminde Dikkat

Çelik Kapı Seçiminde Dikkat

Evlerin, iş yerlerinin, depoların hatta bahçelerin her zaman korunaklı olması gerekir. Bunun için de evde olunmadığı zamanlarda, iş yerlerinin mesai dışında kalan zamanlarında gerekli önlemlerin alınması büyük önem taşır. Bu önlemlerin başında dış kapılar gelir. Bir mekânın kapısı ne kadar sağlam ise verdiği güvende o kadar büyüktür. Kapı çeşitleri arasında da en fazla güven veren çelik kapılardır.

Çelik kapı; çeliğin daha sağlam ve daha dayanıklı bir çeşidi olan 20-26 gauge (çelik malzemelerinde bir ölçü terimi) değerine sahip çelikten üretilen kapılara verilen isimdir. Tanıma bakarak kapının her yerinin çelikten ya da demirden yapılması gerekir anlamını ifade etmez. Üretiminde polistiren ya da poliüretan bileşenleri fabrikada elden geçirilerek ince bir çelik tabakayla kaplanması ile üretilir.

Çelik Kapı Alırken Dikkat!

İnsanların korkuları arasında en fazla hırsızlar tarafından soyulmak gelir. Bunun içinde değer verdikleri mekânların güvenliği her zaman ön plandadır. İlk akla gelecek olan ise çelik malzemeli kapı modelleri olacaktır. Ancak çelik kapı alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar göz ardı edilmemelidir. Sağlam ve kaliteli bir kapı almak için dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Satın alacağınız çelik kapının hırsızlığa karşı güvenlik sertifikası olması gerekir.
  • Avrupa Birliği tarafından hazırlanan hırsızlığa karşı güvenlik seviye test sonuçlarına bakılmalıdır. Bu testlerde 1 en düşük 6 en yüksek olarak ölçülmektedir.
  • Eviniz ya da ofisiniz için seçeceğiniz çelik kapının EN 1627 standartlarına göre yapılmış olması gerekir.
  • Özellikle yüksek konutlar için EN 1627 ClassWK5 seviyesinde olması önemlidir. Bu sayede en profesyonel hırsız bile tam teçhizatla kapınızı açmaya çalışsa bile başarılı olamayacaktır.
  • Villa, ofis, büro gibi çok fazla önemsenen mekânlar için ise dış cephe koşullarına dayanıklılık garantisi olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Bu tür yerlerin çelik kapılarına diğerlerinden farklı olarak dayanıklı kaplamalar kullanılması gerekir.

Çelik Kapı Modellerinde Göz Zevkinize Göre Tercih Fırsatı

İnsanların olmazsa olmazları arasında barınma, korunma ve saklanma ihtiyaçları vardır. Bu özel mekânlar için ise güvenlik ilk sırada gelir. Gelişen teknoloji sayesinde bu güvenlik önlemleri arasında kapılar gelir. Sağladıkları güven ve dayanıklı yapıları ile diğer ahşap kapılardan çok daha fazla tercih edilir.

Bulunulan alana göre farklı model ve renklerde seçim yapılabilir. Her alana özgü ölçümleri ile de uygunluk sağlamaktadır. Hem renk tonlarında hem de kapı üzerinde yer alan desen ve işlemelerde göz zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Kaliteli Çelik Kapı Modelleri ile Gözünüz Arkada Kalmasın

Çelik kapı modeli tercihinde satın alacağınız kapının yapımında kullanılan malzemeler önemlidir. Özellikle ağırlık ölçüleri, kanat kalınlığı, kasa derinliği ve kapı aksesuarlarına dikkat etmek gerekir. Sağladığı avantajlar ile de çok fazla tercih edilir. Avantajları arasında şunlar gösterilebilir:

  • Dayanıklı, sağlam ve uzun süre kullanılabilir.
  • Farklı hava şartlarına karşı daha fazla dayanıklılık gösterir.
  • Güvenlikli kale kilitleri ve mekanizmaları sayesinde daha fazla güven verir.
  • Tahribi zordur.
  • Ahşap kapılara kıyasla daha az bakım maliyetine sahiptirler.

Çelik kapı fiyatları; kapının boyutu, kilit mekanizması, model ve işlemelerine göre değişiklik gösterir. Güvenliğini önemsediğiniz alanlardan ayrıldığınızda çelik yapılı kapılar sayesinde gözünüz arkada kalmaz. Tercihinize uygun çelik kapı modelini kısa sürede seçebilirsiniz.

Aradığınız kaliteli, uygun malzemeden üretilmiş kapı modelleri için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kapınızın alanına ve ebatlarına göre en uygun modeli en uygun çelik kapı fiyatları ile sepetinize atabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)