Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Cilt lekeleri özellikle bayanların güzelliğini korkunç derecede gölgelediğinden son derece can sıkan görünümlerdendir. Ama endişelenmeyin, kimyasallardan uzak duran doğal ürünlerle cilt lekelerinden arınabilirsiniz.

Soğanla Cilt Lekelerine Son Verin!

Sülfür zenginliği bakımından tam bir kaynak olan C vitamini deposu soğanın faziletlerinden yararlanarak cilt lekelerine bir son verebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı UV ışınlarının üzerimize yansıması ile zaten lekelenmeye müsait ola cilt lekeleri iki katına çıkıyorsa, hemen ikiye böldüğünüz soğanla sorunlu bölgelere masaj yaparak cilt lekesi probleminden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Dilerseniz suyunu çıkarttığınız soğan suyunu pamuk ile de aynı bölgeye sürebilirsiniz.

Aloe Vera Kleopatra’nın bile güzellik sırları içinde bulunan doğal bir iksirdir. Aloe vera cildi nemlendiren, iyileştirici anti aging bir üründür. Seralarda ya da fide satan yerlerde aloe vera bitkisini kolaylıkla satın alarak bitkinin yaprağından sıyırdığınız jelini lekelerden arınmak adına cildinize uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu Kullanarak Kurtulmak

Yine C vitamini deposu olarak bilinen limon suyu ile sorunlu bölgeyi temizlediğinizde lekeler kısa sürede yok olacaktır. Yalnız limon suyu uygulamasını belirli aralıklarla yapmalısınız. Zira limon suyunun çok etkili güçlü asit içerdiğini hatta taşların rengini bile ağarttığını unutmamalısınız. Uygulamanın ardından mutlaka yüzünüzü yıkamalı limon suyu ile güneşe çıkmamalısınız.

Yoğurt ile Ölü Hücrelerden Kurtulmak

Yine bir laktik asit kaynağı olan yoğurt, cildi ölü hücrelerden arındırırken cildinizi yumuşatarak yenileyecektir de. Cilt gözeneklerini temizleme özelliğine sahip olan doğal yoğurt maskesi ile lekeleriniz kısa sürede yok olacaktır.

Cilt lekelerini temizlemek ile uğraşırken ve seçtiğiniz kürleri uygularken aynı zamanda destekleyici tedavi olarak da UV ışınlarının kuvvetli olduğu öğle saatlerinde güneşe çıkmamanız önerilir. Öte yandan sürekli gece ve gündüz kremi şeklinde nemlendiricilerden kullanmanızda bu konuda endikedir. Beraberinde iç destekleyici olarak da bol bol su içmeniz ise bu konuda yardımcı olacak faktörlerdendir. Yanı sıra bol meyve – sebze tüketimi, cildi negatif etkileyecek sodyum içeren hazır paketlenmiş gıdalar ise kesinlikle kaçınmanız gereken ürünlerdendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emel Kurt dedi ki:

    Merhaba! Makalenizin leke giderme yöntemlerini doğal yollardan ele aldığınızı görmek çok güzeldi. Ancak, soğan kullanımıyla ilgili bazı şüphelerim var. Soğanın cilt lekelerine gerçekten etkili olabileceğini bilmek ilginç. Acaba başka kullanıcılar bu yöntemi denemiş mi? Deneyenlerden geri bildirim alabilirsek harika olurdu. Teşekkürler!

BİR YORUM YAZ