Limon ve Sarımsak Mucizesini Biliyor musunuz?

Limon ve Sarımsak Mucizesini Biliyor musunuz?

Limon ve sarımsak, insanoğlunun var olduğu tarihten itibaren kullanılan iki temel besindir. Asırlardır insan doğasına şifaları ile bilinen bu iki besin baştan sona tüm vücutta mucize meydana getirmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda saçlardan tırnaklara kadar insan vücudunu besleyen limon, sarımsakla bir araya geldiğinde muhteşem sonuçlar doğurmaktadır.

Temelde kalp sağlığı için kullanılmaya başlanan limon suyu ve sarımsak ikilisi, kan dolaşımını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla daha güçlü ve sağlıklı bir kalp için bu iki besini kullanmak oldukça etkilidir.

Kalp ve Damar Hastalıkları İçin Limon ve Sarımsak Tedavisi

Her geçen gün yaygınlık kazanan kalp ve damar hastalıkları, modern çağın getirdiği yanlış beslenme ile doğrudan ilişkilidir. Doğru şekilde beslenmemenin sonucu olarak tıkanan damarlar, kalbin de yorulmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla kalbinizin daha sağlıklı olabilmesi için alternatif takviyelere ihtiyacınız vardır.

Limon suyu ve sarımsak ile hazırlanan karışım sayesinde kalp damarlarınızın kısa süre içerisinde açıldığını, sertleşmenin ortadan kalktığını görebilirsiniz. Bunun yanında hipertansiyonu tamamıyla ortadan kaldıran karışım, tansiyonunuzun olması gereken değerde sabit kalmasını sağlamaktadır.

Böbrek Hastalıkları İçin Limon ve Sarımsak Tedavisi

Düzenli olarak tüketilen limonlu sarımsak kürleri, böbrekleriniz de meydana gelen tüm hastalıkları temizleyecektir. Böbrekte şiddetli ağrımaya neden olan taşları düşüren karışım aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına da son vermektedir. Vücutta ağrı ve ateşe neden olan bu enfeksiyonla beraber idrar yapamama sıkıntısını da ortadan kaldırmaktadır.

Böbreklerde meydana gelebilecek her türlü hastalık için kullanılan karışım, vücudun tüm enfeksiyonlardan hızlı şekilde kurtulmasını sağlayacaktır.

Romatizma Hastalığı İçin Limon ve Sarımsak Tedavisi

Vücudunuzun hangi noktasında olursa olsun romatizmanın sebep olduğu tüm sancılar limon ve sarımsak ile son bulabilmektedir. Romatizmayı oluşturan enfeksiyon bu karışım sayesinde kısa süre içinde vücutta atılabilmektedir. Kollarınız, bacaklarınız başta olmak üzere tüm vücudunuzda romatizmanın sebep olduğu sorunlar bu şekilde ortadan kalkmaktadır.

Mide Hastalıkları İçin Limon ve Sarımsak Tedavisi

Mide, insan vücudunun en hassas organlarından bir tanesidir. Bu nedenle beslenmenin sağlıklı yapılması, gereken özenin gösterilmesi ekstra önemlidir. En sık görülen mide hastalıkları reflü, gastrit ve ülserdir. Bilhassa gaz ve yanma sorununa neden olan bu hastalıklar, limon suyu ve sarımsak ile son bulabilmektedir. Evde düzenli olarak kullandığınız karışım ile midenizdeki sorunlar son bulabilir.

Limonlu Sarımsak Nasıl Hazırlanır?

2 litrelik cam şişeyi doldurabilecek limonu organik limondan sıkarak elde etmelisiniz. Sıkacağınız su içerisinde ekstra su bulunmamasına dikkat etmelisiniz. 2 litrelik limon suyunu elde ettikten sonra 40-45 diş sarımsağı soyup yıkamadan ezerek limon suyunun içine atmalısınız. Bıçak kullanmamanız ekstra önemlidir. Bu nedenle ezerek koymalısınız. 25-26 gün boyunca ağzı kapalı bir şekilde bekletmelisiniz. Her gün en az bir kez çalkalamaya özen göstermelisiniz. Süresi dolduktan sonra her gün sabah kahvaltılarından 30 dakika önce bir çay bardağı içmelisiniz. Bu şekilde tüm sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (2)
  • comment-avatar
    Selvi Atay 6 sene

    Sabah kalktığınızda mutlaka limonlu su için arkadaşlar hem sindirim sisteminizi güçlendirir hem de gün boyu sizi zinde tutar.

  • comment-avatar
    istanbul sohbet 5 sene

    bu paylaşımda vermiş olduğunuz öneriyi bıçak kullanmadan deneyeceğim bakalım limonlu sarımsak 30 gün sonrasında ne kadar faydası olacak umarım bir çok rahatsızlığımıza iyi gelir güzel bir paylaşım için sizlere de teşekkür ederim.