Selülit Karşıtı Bakım Rutininiz için Vazgeçilmez Enginar Özlü Masaj Kremi

Selülit Karşıtı Bakım Rutininiz için Vazgeçilmez Enginar Özlü Masaj Kremi
  • Genel
  • Haziran 19, 2023 3:14 pm
  • 0
  • 18
  • A+
    A-

Bacaktaki portakal kabuğu görünümü nasıl geçer? sorusu, pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Derinin altında biriken ve genişleyen yağ hücreleri zaman içerisinde cilt yüzeyine dik şekilde uzanan lifli bantlar ile bir araya gelir. Bu durum, genişlemiş yağ hücrelerinin küçük şişkinlikler oluşturmasına ve sıkı septa yağ dokusunun sıkışmasına neden olarak çukurluklar meydana gelmesini sağlar. Bu şekilde meydana gelen çukurluklar, selülit ya da portakal kabuğu görünümü olarak adlandırılır.

Enginar Özlü Masaj Kremi Ne İşe Yarar?

Büyük bir özgüven kaybı yaşamaya sebebiyet veren portakal kabuğu görünümü için enginar özlü masaj kremi önemli bir rol oynar. Vücut masaj kremi olarak da kullanılan enginar özlü krem, %97 doğal kökenli içerikler ile üretilir. L’Occitane farkı ile vegan bir üretime sahip olan krem, biyolojik olarak parçalanabilen bileşenler içeriyor olması sebebiyle vücuttaki nemsizlik ve portakal kabuğu görüntüsünün ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Enginar Özlü Krem Nasıl Uygulanır?

Enginar kremi, temiz ve kuru cilde uygulanır. Omuz, kalça, kol ve bacak bölgesine uygulamak için idealdir. Selülit ve portakal kabuğu görüntüsü olan bölgelere dairesel hareketler yardımıyla masaj yaparak uygulanması gerekir. Yüz için kullanmak adına uygun olmayan selülit karşıtı krem kullanım sonrası mutlaka ellerin yıkanması gereken bir üründür.

Selülit ürünleri kozmetik tarihinin başlangıcından beri en çok ilgi çeken ürün gruplarından biri olmuştur. Çeşitli etkenler dolayısıyla meydana gelen selülit ve portakal kabuğu görünümü için üretilmiş çok sayıda kozmetik ürün bulunur. Ancak içeriğinde bulunan yoğun enginar özü ile dikkat çeken selülit masaj kremi kısa süre içerisinde selülitlerde gözle görülür fark yaratır. Masaj yaparak vücuda uygulanması gereken bu krem, ağırlaşan bacak hissinin hafiflemesi konusunda başarılı bir rol oynar. %97 oranında cildi nemlendirir besliyor olması, daha parlak ve sağlıklı bir cilt görüntüsü yaratır.

Enginar Özlü Kremin Faydaları

Masaj kremi kullanımı ile birlikte uyluk ve basenlerde var olan portakal kabuğu görüntüsünde %74 oranında iyileşme görülmüştür. Cildin sıkılaşması ve canlanması adına enginar Özü ile üretilen masaj kremi vücudun su tutma oranının daha düşük olmasını sağlar.

Kullanıcıları tarafından en iyi masaj kremi olarak adlandırılan enginar özlü masaj kremi selülit karşıtı bakım rutini için tercih edilebilecek bir üründür. Cildin sıkı ve daha canlı bir görüntüye sahip olmasını sağlar. 8 saate kadar sürekli nemlendirme sağlıyor olması cildin gün boyu daha ferah bir hisse sahip olmasına yardımcı olur.

Daha Nemli ve Sağlıklı Cilt

Sıkı bir cilt görüntüsü her kadının hayali olsa da bu durum zaman içerisinde bir tabu haline gelebilir. Bir cildin sıkı ve sağlıklı gözükmesi için öncelikle yeterince nemli olması gerekir. Bu doğrultuda cilt sıkılaştırıcı ürünler grubunda bulunan enginar özlü masaj kremi yalnızca cildi sıkılaştırmak amacı ile değil cildi daha nemli ve daha sağlıklı hale getirmek amacı ile de kullanılır.

“Enginar özlü masaj kremi ne işe yarar? sorusuna verilebilecek en temel yanıt, portakal kabuğu görünümünü de iyileşme yaratıyor olduğudur. Bunun yanı sıra sürekli olarak nemlendirme sağlaması ve bu sayede cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olması da kremin avantajlarının arasında yer alır.

Zaman içerisinde meydana gelen selülit ve portakal kabuğu problemleri adına kullanılabilecek olan bu krem doğal içerikli üretilir. Kuru cilde uygulanan ve kısa süre içerisinde sonuçların gözle görülür bir hal aldığı doğal içerikli cilt sıkılaştırıcı ciltte meydana gelen şiş ve yoğun hissi ortadan kaldırmak amacıyla de başarılı bir rol oynar. Böylelikle cilt, daha canlı ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ