Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Çalışma Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır

Çalışma Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır

Yapılan araştırmalar her rengin insan ruhunu farklı etkilediğini ortaya çıkarmıştır. Bu araştırmaların sonuçlarına göre artık ev dekorasyonu yapılırken de bunlara dikkat edilmeye başlandı ve mimarlar, dekorasyon uzmanları buna göre hareket etmeye başladılar.

Çalışma odası günümüzü en çok geçirdiğimiz alanlar arasında geliyor. Öğrenciysek ya da bir iş adamıysak çalışma odasını gün içerisinde bolca kullanabiliyoruz. Yine yapılan araştırmalar koyu renklerin çalışma odalarında kullanılmasının insanı zinde tuttuğunu kanıtlamıştır. Bu sebeple pek çok kişinin kullandığı mor, mavi ve lacivert ile oluşan bir kombini çalışma odanızda kullanabilirsiniz. Çünkü bu üç renk insan beynini oldukça rahatlatan ve zinde tutan renkler arasında geliyor. Eğer isterseniz bu renkler ile beraber başka koyu renkler de kullanabilirsiniz. Ancak çalışma odanız için mor rengi bir alternatifte kullanmak oldukça akıllıca bir davranış olacaktır. Pozitif bir ortam oluşturmak isterseniz de yapacağınız dekorasyon kombinleri sayesinde bunu başarabilirsiniz.

Kullanımlarının farklı olduğu her oda için genellikle farklı aydınlatma sistemleri, farklı desen halılar hatta farklı eşyalar kullanmanız gerekebiliyor. Örneğin oturma odası ya da yatak odanız için kullanacağınız bir aydınlatma sistemini çalışma odanız için düşünmeniz yetersiz kalabilir. Çalışmak, işlerimizi yoluna koymak için zaman geçirdiğimiz bu çalışma odalarında doğru aydınlatma sisteminin kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü bu daha rahat çalışan ve zinde olan bir beyin aktivitesi için önemlidir. Çalışma odanızda loş ışık değil daha çok parlak ışık tercih etmelisiniz. Loş olan ışıklar sizin uyku halinizin gelmesine ve yorgunluk hissetmenize neden olabilir. Tabi kişisel çalışma alanı alışkanlıklarınız varsa odanızı buna göre de düzenleyebilirsiniz. Örneğin bazı kişiler daha rahat hafif ışıklarda anca çalışabilmekte. Siz de kendinize göre bir ışıklandırma sistemi ile çalışma odanızı ışıklandırmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri