Selülitten Nasıl Kurtulabilirim İşte Formülü

Selülitten Nasıl Kurtulabilirim İşte Formülü

Selülit tüm kadınların baş belasıdır, özellikle fazla kilolarından kurtulmuş olan kadınlar ve 30 yaş üstü kadınların birçoğunda selülit görülmektedir.

Selüliti kısaca anlatmak gerekirse aşırı yağlı ciltlerin hareketsiz kalmasıyla ve tabakanın kan dolaşımında azalmaların olmasıyla meydana gelir böylelikle hücreler büyür ve zamanlar selülitler oluşur.

Peki selülitten nasıl kurtulabilirim?

Bu sorunun cevabını çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz demek isterdim fakat doğal yollarla bu dertten kurtulmak biraz zaman isteyecektir (aşağıdaki formül), eğer lazer ile kurtulmak isterseniz belli başlı aşamalar ve seanslar sizi bekliyor olacaktır.

Doğal yollarla selülitten nasıl kurtulabilirim?

Doğal yollarla selülitten kurtulmak için öncelikle beslenmenize ve düzenli, bilinçli sporunuza önem vermeniz gerekmektedir, bu dertten kurtulmak için en ideal sporlar arasında ise pilates ve koşu gelmektedir. Beslenme konusunda selülit düşmanı olan Soya, Maydonoz, Lahana, Keten Tohumu, Üzüm Çekirdeği, Muz, Yumurta, Yoğurt, Limon, Domates, Zeytinyağı, Somon Balığı gibi gıdalar selülitin oluşumunu yavaşlatır.

Bol su tüketimi ile selülitlerin oluşumunu yavaşlatabilirsiniz

Selülitten kurtulma formülü

Bu formül birçok kadının denediği, herkeste tutmayan ama bazıları için ise oldukça işe yarayan bir formüldür, bu formüle başlamadan önce doktorunuza mutlaka danışın.

  • Bol su tüketimine özen gösterin.
  • Günde en az 3 fincan Yeşil çay tüketin.
  • Günlük olarak mutlaka yürüyüş ve koşunuzu yapın (8-10 kilometre) 1 hafta sonra gün aşırı yapmaya özen gösterin.
  • Hindistan Cevizi yağı, Portakal yağı ve Bio Oil ile günde en az 1 defa selülit olan bölgenize sürerek masaj yapın.
  • Dar pantolon giymekten kaçının.

Formülün her kadında işe yaramadığını ve sitemizde sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu, hiç bir sorumluluk kabul etmediğimizi önemle bilginize sunarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Pelin dedi ki:

    Merhaba, yazınızı okudum ve selülitlerden kurtulma konusunda işe yarar bilgiler buldum. Ancak, selülitin sebepleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak benim için önemli. Bu konuda daha derinlemesine bir açıklama yapabilir misiniz? Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ