Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Peeling Önerileri

Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Peeling Önerileri

Kırışıklıklar bazen 30’lu yaşlarda ki bayanların ve çoğunlukla da 40 yaş üzeri bayanların en büyük korkularındandır. Yaşlanmanın ayak seslerinin en belirgin sinyallerinden olan kırışıklıklar için önlem almak geciktirici bir çare olabiliyor. Böylelikle bakımlı kadınlar keyifli ve güzel bir şekilde yaş almaya devam ediyor. Uzmanların bu konuda ki önerilerini uygulamak için size özel hazırladığımız bu içeriği mutlaka okumalısınız.

Uzmanlara göre 30 yaşından itibaren kırışıklara karşı önlem alınmadığında çizgiler bayanların yüzünde daha çok ve seri bir şekilde kendini gösterebiliyor. Bunun en büyük sebebiyse cildi doğru nemlendirmemek, su içmemek, aşırı sigara kullanımı ve en önemlisiyle cilde peeling uygulaması yapmayarak ölü derilerden arındırmamak olarak gösteriliyor.

Oysaki tanrının size verdiği en büyük nimetlerden biri olan canlı ve ipeksi bir cildin ölü derilerinizin altında her zaman için bünyenizde hali hazırda ortaya çıkmayı beklediğini unutmamalısınız. Kendi başına ölü tabakalarından kurtulamayan ve halen daha genç, canlı ve diri bulunan bu deri katmanı için yapabilecekleriniz ise şöyle.

Doğru Ve Özenli Bir Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

1 – Öncelikle saçlarınızı toplayın veya bandanayla sarın.

2 – Yüzünüze özel kullandığınız hijyen bir havluyu yüzünüzün dayanacağı sıcaklık ısısında ıslatarak yüzünüze örtün ve birkaç dakika bekleyin ki bu sayede gözenekleriniz açılarak peeling uygulamanız için en randımanlı hale gelebilsin.

3 – Şimdi yüzünüzü yüz jelinizle ya da sabununuzla yıkayın

4 – 3 yemek kaşığı toz şekeri hafifçe ıslatın, yüzünüze sürerek oval masaj hareketleriyle yüzünüzün üzerinde gezdirmeye başlayın. (aynı işlemi mısır unu ile de yapabilirsiniz)

Dilerseniz bu işlemi şekere ezilmiş avokado ve 1 kaşık bal ekleyerek de yapabilirsiniz. Bu esnada balın içerisindeki yüksek mineraller ve avokadoda bulunan vitaminlerde eşlik ettiğinden cildiniz yüksek oranda beslenecektir. Öte yandan yağlı bir cilde sahipseniz tüm bu yukarda önerdiğimiz peeling maskelerine 2 damla limon ekleyerek de işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Peeling uygulaması yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer noktaysa yüzünüze zarar vermemek olmalı. Bu yüzden önerilerin ürünleri yüzünüze fazla bastırmadan uygulamalısınız ve yüzünüzün temizlendiğini hissettiğiniz anda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak kuru bir havluyla kurulayabilirsiniz.

Örneğin cildiniz kuruluk içeren karma bir ciltse şayet şekerin yanı sıra zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, jojoba yağı gibi doğal yağlardan da ekleyebilirsiniz. Ayrıca kahve telvesi de içerdiği yağ oranı bakımından yararlı peeling ürünlerindendir. Tükettiğiniz bir fincan kahvenin içinden yüzünüze uygulayacağınız kahve telveleriyle kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra onarıcı ve besleyici bir nemlendiriciylede nemlendirmeyi unutmayın sakın.

Peeling konusunda vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız buradaki konuda cilt bakım kremlerini de inceleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ