Göz Altı Morluklarını Yok Etmenin Yolları

Göz Altı Morluklarını Yok Etmenin Yolları

Göz altı morlukları ne yazık ki en yaygın cilt problemlerinden biridir. Hem kadınlar hem erkekler çoğunlukla bu morluklardan şikayetçidir ve sürekli olarak bunları kalıcı olarak yok edecek çözümler ararlar. Bu yazımızda göz altınızdaki koyu renkli halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olacak tedaviler önereceğiz.

Göz altındaki morlukların birçok sebebi bulunmaktadır. Gözlerin altındaki bölgenin derisi oldukça incedir. Bölgede göze yakın şekilde konumlanmış birçok kan damarı nedeniyle deri mor veya yeşil bir görünüm alır. Kapiler adı verilen bu ince kan damarlarından çok az miktarda sızan kan koyu renkli görünüme neden olur çoğunlukla yaşlanma belirtileri ilk önce bu bölgede ortaya çıkar bunun nedeni deri altındaki destekleyici yapı olan kolajenin kaybolmasıdır. Kolajenin kaybolması bölgede boşluğa neden olur ve koyu renk ve pigmentasyona neden olan gölgeyi oluşturur.

Hidrokinon bazlı kremler pigmentasyonu önlemek için kullanılabilir.

Göz altı morluklarının nedeni kolajen kaybı ise gözyaşı bölgesi Restylane veya Juvederm gibi hiyolironik asit dolgusu ile doldurulabilir.

Bunlar deri altına enjeksiyon olarak yapılır. Suyu emerek genişler ve boşluğu doldurur. Bu tedavi yorgun görülen gözleri canlandırır. Görünümü gayet doğaldır ve kişinin birkaç yaş genç görünmesini sağlar. Ayrıca hacimlenme etkisinden dolayı göz altındaki küçük buruşuklukları da yok eder. Bu tedavinin etkisi yaklaşık 1.5-2 yıl sürmektedir.

Evde yapılabilecekler

  • Göz altı bölgesine hafifçe masaj yapın. Sert bir şekilde ovalamayın. Krem kullanarak parmaklarınızla hafifçe okşamak suretiyle bir süre sonra görünümü azaltabilirsiniz.
  • Gün içerisinde güneş kremi ve geceleri nemlendirici kullanın.
  • Yatmadan önce yüzünüzü yıkayın, makyajınızı temizleyin ve cildinize temizleyici uygulayın.
  • Göz altı serumlarındaki C vitamini pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olur.
  • Hidrokinon bazlı kremler ve Retin A kremleri ise göz altındaki ve etrafındaki çizgileri azaltır.
CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)