Ev Dekorasyonunda Kapı Rengi Seçimi

Ev Dekorasyonunda Kapı Rengi Seçimi

Ev dekorasyonunuz için en önemli konulardan birisi de kapılarınız ve odalarınızın uyumudur. Seçtiğiniz kapı renginin duvarlar ile uyumlu bir renkte olması, mobilyalar ile uyumlu renk tonlarında olması gerekir. Kapılarınızda seçeceğiniz renkler ile evin havasını değiştirebilir, harika kombinler oluşturabilirsiniz.

Ahşap kapı seçenekleri eskiden daha çok tercih edilen modellerdendi. Ama artık Amerikan panel kapı tercihi modern bir ev dekorasyonun vazgeçilmez parçaları olmaya başladılar. İstediğimiz renkte seçebileceğimiz bu panel kapılar sayesinde güzel kombinler oluşturabilirsiniz. Bu kapılar ayrıca dayanıklı ve dediğimiz gibi dekorasyona katkıları büyüktür. Ancak ahşap kapı seçimi de azımsanamayacak kadar fazla olarak da devam etmektedir. Çünkü klasik bir ev modeli oluşturmak için ahşap kapılara ihtiyaç vardır. Kapı seçimi yaparken evinizin mobilyalarından ya da duvarlarından farklı bir renk seçimi yaparak evin odak noktasını kapılarınız yapabilirsiniz. Ayrıca zeminle aynı tonlarda kapı seçerek modern havalar oluşturabilirsiniz.

Bunlar dışında evinizdeki kapıların renkleri yeni duvar boyanızla, mobilyanızla uyumlu değilse ve panel kapı kullandıysanız, bu kapıları istediğiniz renge boyayarak evin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz. Kapı renklerinin değişmesinde önemli konulardan birisi koyu renk olarak değiştireceğiniz kapıların evinizin aydınlığına gölge düşürmesi durumudur. Böyle bir şey olmayacaksa gönül rahatlığı ile koyu renk kapı rengi seçebilirsiniz. Panel kapı seçeneklerinin renklerini kolayca değiştirebilirsiniz. Özellikle açık bir renkten koyu bir renge geçecekseniz 2 kat vuracağınız boya ile güzel sonuçlara ulaştığınızı göreceksiniz. Ancak koyu bir renkten daha açık bir renge örneğin beyaz ya da şampanyaya dönecekseniz bu işlem için daha fazla kat boya sürmeniz gerekeceği için bu durum boya masrafınızı 2 ya da 3 katına çıkarabilir. Vernikli olan kapılar içinse boyama işlemi daha zorlu olabilir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)