Erkeklerin Kadınlarda En Çok Önem Verdiği 5 Özellik

İkili ilişkilerde genellikle kadınların erkeklerde önem verdikleri özellikler söz konusu olsa da erkeklerinde hayatındaki kadında olmazsa olmaz dedikleri özellikler bulunmaktadır. Etkileyici bir kadın olmak ve vazgeçilmez olabilmek için kadınların bu önceliklere özen göstermeleri ilişkilerin ömrünü uzatacaktır.

Süregelen birlikteliklerde erkeklerin beklentilerini keşfetmek mutlu ve huzurlu bir ilişki için büyük ölçüde yeterlidir. İlk buluşmalarda ise erkeklerin kadınlarda en çok önem verdikleri özellikleri bilmek, erkeği tavlama konusunda başarılı olmayı sağlayacaktır.

  • Güler Yüzlü Olmak

İçten tebessüm etmek erkeklerin kadınlarda dikkat ettikleri özelliklerin başında geliyor. Dikkat çekici olmak adına etrafa yapay gülücükler atmak yerine, samimi ve doğal gülümsemeye sahip olmak erkeklerin gönlünü feth edebilmenin altın kuralları arasındadır denebilir.

Eşinin ya da sevgilisinin güler yüzünü aile bireylerine de göstermesi, kadının aile kavramına özen gösterdiğine işaret eder ve kadının ilişkisinde daha değerli olmasına katkı sağlar. Aksi halde kendisine ve ailesine karşı somurtkan tavırda olan bir kadın hiçbir erkeğin ilgisini çekmez.

  • İlgili Bir Sevgili Olmak

Erkeklerin geç olgunlaştığı yönündeki görüşler, ilişkilerinde her zaman ilgi bekleyen taraf olmalarını da destek niteliktedir. Sahiplenici ve baskın taraf daha çok erkekler olsa da kadınların ilgili ve ilişkilerini sahiplenmiş tavırda olmaları erkekler için oldukça etkileyicidir.

Zor zamanlarında en yakınlarının hayatındaki kadının olduğunu bilmek erkeklerdeki güven duygusunun oldukça gelişmesini sağlar. İlişkilerin uzun süreli olmasındaki en önemli kavramlardan biri olan güven kavramı ise, hastalıkta ve sağlıkta her zaman ilk aranılan kişi olmayı sağlamaktadır.

  • Kişisel Bakıma Özen Göstermek

Güzel ve kadınsı bir ten kokusuna sahip olmak neredeyse bütün erkeklerin kadınlarda aradığı özelliklerin başında gelmektedir. Hoş ve akılda kalıcı bir kokuya sahip olmak, erkeğin hayatının aşkını aklından çıkaramamasının da garanti eder önemdedir.

Kadınların gün boyunca hoş ve güzel kokuya sahip olabilmeleri için kişisel bakımlarına da ayrıca dikkat etmeleri gerekiyor. Beklenmedik yakınlaşmalara karşı hazırlıksız yakalanmamak için sürekli temiz ve bakımlı olmaya dikkat etmekte fayda vardır.

  • Yıkıcı Değil, Yapıcı Olmak

Ufak sorunları dahi büyütüp sorun haline getiren kadınlar erkeklerin özenle uzak durdukları karakterler arasında yer almaktadır. Her ilişkinin tuzu biberi sayılan en küçük tartışmaların dahi sonucunu ayrılığa götürmek erkeklerin kadınlardan soğumalarına neden olan davranışlardandır.

Olayların iyi yönlerini görebilen ve gerektiğinde erkeğini teselli edebilen kadınlar, evlilik yolunda ilerlemek isteyen kadınların dikkat etmeleri gerekenlerdendir. Tersine en küçük bir ayrıntıyı dahi soruna çevirmek ilişkinin kısa ömürlü olmasına neden olur.

  • Anlayışlı Olmak

Kıskançlığın dozunu kaçıran ve anlayışlı olmaktan haberdar olmayan kadınlar erkeklerin çok çabuk sıkılmalarına neden olan özellikler arasındadır. Birçok sorunla boğuşurken hayatındaki kadının anlayışı ile hayatı daha yaşanılır hale getirmesi aradaki bağın kuvvetlenmesindeki önemli etkenlerden biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here